Of Sürekli Eğitim ve Danışmanlık Merkezinin Çalışmaları - Haberler
Haberi Paylaş

Of Sürekli Eğitim ve Danışmanlık Merkezinin Çalışmaları

AA - Yerel
Of Sürekli Eğitim ve Danışmanlık Merkezinin Çalışmaları

Of Sürekli Eğitim ve Danışmanlık Merkezince 375 aile ve toplam 449 öğrenciye eğitim ve danışmanlık hizmeti verildiği bildirildi.

Of Sürekli Eğitim ve Danışmanlık Merkezince 375 aile ve toplam 449 öğrenciye eğitim ve danışmanlık hizmeti verildiği bildirildi.

Kız çocuklarının okullaştırılması amacıyla Of Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Of Halk Eğitimi Merkezi tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen ve AB'den 130 bin avroluk destek sağlanan proje tamamlandı.

Of Sahil Tesislerinde düzenlenen proje kapanış toplantısına, Of Kaymakamı Tuncay Sonel, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Adem Gündüz, Şube Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Müftü Mehmet Genç, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Dunay, daire amirleri, okul müdürleri ile projeyle eğitim ve danışmanlık hizmeti alan aileler katıldı.

Of Kaymakamı Tuncay Sonel, toplantıda yaptığı konuşmada, "Eğitiminiz Yarıda, Geleceğiniz Karanlıkta Kalmasın" düşüncesiyle kurulan Sürekli Eğitim ve Danışmanlık Merkezinin çalışmalarıyla Of'ta eğitim alanında önemli çalışmalara imza attıklarını belirterek, "Bu tür çalışmaları desteklemeye devam edeceğiz. Projede emeği geçen tüm arkadaşları kutluyorum" dedi.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ahmet Dunay ise 2010 yılı Aralık ayında hayata geçirilen proje ile Of Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan Of Sürekli Eğitim ve Danışmanlık Merkezi tarafından 375 aileye eğitim ve danışmanlık hizmeti verildiğini söyledi.

Proje sorumluları Ümit Öztürk, Ayşe Şanlıer ve Songül Kasap, toplantıda, proje kapsamında yapılan çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verdiler.

Proje ile toplam 449 öğrenciye eğitim ve danışmanlık hizmeti verilirken, Of'ta ilköğretimi bitiren ve liselere kayıt yaptırmayan 108 öğrenci ikna edilerek örgün eğitime, 64 öğrenci de açık liseye kayıt yaptırdı.

Ayrıca proje kapsamında düzenlenen kurslarda 135 öğrenciye ilk yardım kursu, 56 öğrenciye bilgisayar kursu ve 36 kişiye de çocuk gelişimi eğitimi verildi.

- TRABZON

AA / Yerel

Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title