Mut'ta 12 Bin 700 Fidan Toprakla Buluştu - Haberler
Haberi Paylaş

Mut'ta 12 Bin 700 Fidan Toprakla Buluştu

AA - Yerel
Mut'ta 12 Bin 700 Fidan Toprakla Buluştu

Mut Orman İşletme Müdürlüğü sınırları içerisinde faaliyet gösteren bir madencilik şirketi, çalışma süresi dolan maden ocağı sahasında 12 bin 700 adet fidan dikti.

Mut Orman İşletme Müdürlüğü sınırları içerisinde faaliyet gösteren bir madencilik şirketi, çalışma süresi dolan maden ocağı sahasında 12 bin 700 adet fidan dikti.

Mersin Orman Bölge Müdürü Abit Baca, maden sahalarının rehabilitasyonu kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte yaptığı konuşmada, madenciliğin sadece doğayı tahrip eden ve bozan kısmıyla değil, işletmecilik anlayışına uygun bir şekilde fidan dikimi etkinliğinde bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Madenciliğin doğayı tamamen bozduğunu ancak bu bozulmanın geri dönüşümünün olduğunu ifade eden Baca, şunları kaydetti:

"Bu geri dönüşümün örneklerini bugün burada fidan dikerek sergiliyoruz. Yaklaşık 163 dönümlük alanda maden çıkanma işlemini tamamlayan firma, bu alanı orman idaresine devretti. İlgili firmayla birlikte yaklaşık burada 12 bin 700 adet fidan dikiyoruz. Bunun 9 bin 700 adet fıstık çamı, 2 bin adet kızılçam ve bin adedi ise akasya fidanı. Bu ağaçlar büyüyüp doğaya güzellik verecek."

Yapılan konuşmalardan sonra etkinliğe katılanlar fidan dikti.

Etkinliğe, Orman Bölge Müdür Yardımcısı Reffik Ulusoy, İzin İrtifak Şube Müdürü Zekeriya Demir, Mut Orman İşletme Müdürü Hasan Keskin ve çok sayıda vatandaş katıldı. - Mersin

AA / Yerel

Orman İşletme Müdürlüğü, Mersin, Mut, Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title