Haberler

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Tokat Özel Eğitim Kampüsü açılışında konuştu

Güncelleme:

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Tokat Özel Eğitim Kampüsü açılışında yaptığı konuşmada, fırsat eşitliğini göz önünde bulundurarak farklılıkları ülkenin zenginliği olarak kabul etmeleri gerektiğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Tokat Özel Eğitim Kampüsü açılışına katıldı. Burada konuşan Tekin, "Bize düşen, sahip olduğumuz geleneği, sahip olduğumuz birikimi gelecek kuşaklara da aksettirecek şekilde fırsat eşitliğini göz önünde bulundurarak bu farklılıkların hepsini, ülkemizin, toplumumuzun, milletimizin bir zenginliği olarak davranmak" dedi.

Tokat'ta Milli Eğitim Bakanlığı tarafından projelendirilen özel eğitim kampüsünün açılışı gerçekleştirildi. Türkiye'de ilk defa uygulanan bir proje olan kampüs, özel öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını kapsayacak. Engelli öğrenciler ve ailelerinin eğitim hayatını kolaylaştırması planlanan özel eğitim statüsündeki anaokulu, ilkokul, ortaokul, uygulamalı meslek lisesinin yer aldığı kampüs açıldı.

Kampüs bahçesinde düzenlenen programa Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, AK Parti Tokat milletvekilleri Mustafa Aslan, Yusuf Beyazıt ile Cüneyt Aldemir, il protokolü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Bakan Tekin: "Bu tür değerlerin hepsini eşit görüyoruz"

Milli Eğitim Bakanlığı olarak ülkenin bütün farklılıklarını ve çeşitliliklerini bu ülkenin zenginlik kaynağı olarak gördüklerini ifade eden Bakan Yusuf Tekin, "Bizim kültürümüz de bunu gerektirir. Biz dünyada ilk defa devlet başkanlığına bir gün dahi olsa vekalet, bir amayı Abdullah bin Mektum Hazretleri'ni vekil bırakmış bir topluluktan, bir gelenekten geliyoruz. Biz sahip olduğumuz bu zengin miras sebebiyle ülkemizdeki bu tür değerlerin hepsini eşit görüyoruz. Hayat felsefemizin şu olması lazım. Kıymetli dostlar aslında hepimiz ama hepimiz engelliyiz. Mutlaka hepimizin bir engeli var. Bir kısım vatandaşlarımızın engeli gözüküyor, bir kısmımızın gözükmüyor. O vesileyle ben bu felsefeyle yaklaşmanın doğru olduğuna inanıyorum. Bizim geleneğimiz bunu emrediyor. Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk daha ilginç bir benzetme yapmış. Demiş ki mesela sanattan uzak toplulukların tamamı ya kolu ya ayağı olmayan engellilerdir diye tanımlıyor. Cumhurbaşkanımız her ne türlü fedakarlık varsa yapıyor. Herkesin eğitimden fırsat eşitliği bağlamında eşit yararlanması için çaba sarf ediyor. Bize düşen de işte bu sahip olduğumuz geleneği sahip olduğumuz birikimi gelecek kuşaklara da aksettirecek şekilde fırsat eşitliğini göz önünde bulundurarak bu farklılıkların hepsini, ülkemizin, toplumumuzun, milletimizin bir zenginliği olarak davranmak bizim üstümüze düşen budur. Biz de üstümüze düşeni yapmaya çaba sarf ediyoruz" diyen konuştu.

Eğitimin sadece bakanlığın altından kalkabileceği bir iş olmadığının altını çizen Bakan Tekin, şöyle devam etti:

"Başta velilerimiz olmak üzere toplumun tamamı, sivil toplum örgütleri, kamu kurumları ve tabii ki yerel yönetimler bize paydaş olmak durumundadır. Madem bu mevzu hepimizin mevzusu, bu anlamda bize destek olan herkese teşekkür ediyorum. Tokat Belediye Başkanımıza da bu anlamda gerçekten teşekkür ediyorum. En uyumlu iş birliği yaptığımız belediye başkanlarımızdan bir tanesi. Birçok yerde belediye başkanlarımız, belediyelerimiz bize bu konuda destek olmak istemiyorlar veya olmuyorlar. Ama destek olan belediye başkanlarını gördükçe de mutlu oluruz. Ben tekrar Eyüp Başkanımıza bugüne kadarki hizmetleri için teşekkür ediyorum. Hem de yaklaşan yerel seçimler vesilesiyle Allah yardımcısı olsun diyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Bakan Tekin ve il protokolü kampüsün açılış kurdelesini kesti. - TOKAT

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Yusuf Tekin Tokat Eğitim Yerel Güncel Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

TFF'nin yeni yönetiminde deprem! Bayram Saral seçimden 5 gün sonra görevinden istifa etti

TFF'nin yeni yönetiminde deprem! Bayram Saral seçimden 5 gün sonra görevinden istifa etti

AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Maltepe, Üsküdar, Başakşehir 23-24 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Tatyana Ozolina öldü mü? Tatyana Ozolina kimdir? Tatyana Ozolina neden öldü? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bergama, Buca, Çeşme 23-24 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şahinbey, Oğuzeli, Araban 23-24 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Ceyhan, Kozan, İmamoğlu 23-24 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Ereğli, Meram, Akşehir 23-24 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Mustafakemalpaşa, Osmangazi, Nilüfer 23-24 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! 2024 KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS B Grubu Genel Kültür ve Yetenek sınavı sonuçları hangi tarihte belli olacak? ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Korkuteli, Gazipaşa, Finike 23-24 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! Hortum nedir, nasıl oluşur? Karada ve denizde hortum oluşur mu? Kadir Ezildi neden hastanede? Kadir Ezildi'nin sağlık durumu nasıl? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Polatlı, Bala, Etimesgut 23-24 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! 24 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, KARİYER, SAĞLIK burç yorumları! 24 Temmuz burç yorumları nedir? Zehra Güneş Paris Olimpiyatları'nda oynayacak mı? Zehra Güneş takımda mı?
Olimpiyatlara günler kala skandal olay! Turist kadın kebapçıda toplu tecavüze uğradı, ülke alarmda

Olimpiyatlara günler kala skandal olay! Turist kadın kebapçıda toplu tecavüze uğradı, ülke alarmda

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title