Milletvekili Erdoğan'ın Kırgızistan Ziyareti - Haberler
Haberi Paylaş

Milletvekili Erdoğan'ın Kırgızistan Ziyareti

AA - Yerel
Milletvekili Erdoğan'ın Kırgızistan Ziyareti

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan başkanlığındaki Türk heyeti, Kırgızistan Meclis Başkanı Asılbek Ceenbekov'u ziyaret etti.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan başkanlığındaki Türk heyeti, Kırgızistan Meclis Başkanı Asılbek Ceenbekov'u ziyaret etti.

Mehmet Erdoğan'ın makamından yapılan yazılı açıklamaya göre, parlamentolar arası ilişkilerin görüşüldüğü ziyaretin ardından Türk heyeti, Kırgızistan Parlamentosu'na geçerek oturumu izledi. Bu esnada Ceenbekov, salonda Türkiye'den gelen bir heyetin olduğu anonsunu yapınca Kırgız milletvekilleri Türk heyeti alkışlarla selamladı. Heyet daha sonra Ceenbekov'u makamında ziyaret etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Erdoğan, iki ülke arasındaki ilişkilerin arttırılması ve Türk dünyasında yeni adımların atılması amacıyla Kırgızistan'a gittiklerini belirtti. "Herkesin hayal ettiği Türk Cumhuriyetleri Birliğine doğru hareket edilmesi yönündeki çabaların olumlu neticeler verdiğini gördük" diyen Erdoğan, Kırgızistan'ın bütün yönleriyle Türkiye'yi kalkınmada kendisine model olarak aldığını ifade etti.

Kırgızistan'da ileri demokrasinin hakim olabilmesi için iki parlamento arasında ve iki ülke arasındaki resmi kurumlar arasında sürekli koordinasyonun olması gerektiğine işaret eden Erdoğan, bu konudaki hassasiyet ve Türkiye'ye verilen önemin kendilerini mutlu ettiğini kaydetti.

Heyette, AK Parti Adana Milletvekili Necati Çetinkaya, 23. dönem Düzce milletvekili Prof. Dr. Celal Erbay, Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Avrasya Kalkınma Platformu Başkanı Hasan Cengiz, arkeolog ve sanat tarihçisi Ali Babat ile gazeteci Mevlüt Günay yer aldı.

Muhabir: Gaziantep / Adem Yılmaz

Yayıncı: Ahmet Caner Baysal - GAZİANTEP

AA / Yerel

Mehmet Erdoğan Kırgızistan Gaziantep Ak Parti Yerel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title