Haber : Mavi Kapaklar, 27 Engelliye Umut Oldu - Haberler

Haberi Paylaş

Mavi Kapaklar, 27 Engelliye Umut Oldu

Mavi Kapaklar, 27 Engelliye Umut Oldu

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olan engelli vatandaşlar için yürüttüğü 'Umutla Yürüyorum' projesi meyvelerini vermeye başladı.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olan engelli vatandaşlar için yürüttüğü 'Umutla Yürüyorum' projesi meyvelerini vermeye başladı.

Kampanyanın start almasının ardından Şanlıurfa'da 3 tona yakın kapak toplandı. Toplanan kapaklarla engellilere 27 tekerlekli sandalye alındı.

Şanlıurfa Valiliği, Milli Eğitim Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü ve Engelliler Derneğinin ortalaşa düzenlediği Umutla Yürüyorum projesi, toplumdan hak ettiği desteği almaya başladı. Okul, AVM, cadde üstlerine konulan kutularla 3 ton mavi kapak toplandı. İlköğretim okullu öğrenciler arasında iyilik duygusunu pekiştirmek, topluma faydalı olma bilinci aşılamak, sosyal yardımlaşma ve geri dönüşüm bilincini oluşturmak için farkındalık projeleri yürütülüyor.

Şanlıurfa Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, toplumun her kesimiyle mağdur kesimine bir nebze olsun katkı sağlamak adına Şanlıurfa Toplum Destekli Şube Müdürlüğünün proje yürüttüğünü söyledi. Likoğlu, engellilerin sorunlarına bir nebze olsun çözüm bulmaya çare aradıklarını ifade ederek, "Derde derman olma, tekerlekli sandalyeler yerine ilerleyen zaman diliminde akülü tekerlekli sandalyeler dağıtabiliriz. Her şeyden önce gençlerimize, çocuklarımızın yardımlaşma anlayışını, başkalarını düşünebilme düşüncesini aşılama hedefliyoruz. Bu kampanya toplumda çok ciddi katkılar sağlayacaktır" dedi.

Engelliler Derneği Başkanı İbrahim Tapışık, Umutla Yürüyorum projesi kapsamında Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ile beraber yürütülen okul ve Şanlıurfa vatandaşların desteğiyle 27 tekerlekli sandalye aldıklarını söyledi. Tapışık, projeyle toplanan kapaklarla oluşturulan tekerlikli sandalyeler ihtiyaç sahiplerine verileceğini belirtti.

Tapışık şunları söyledi:

"Şanlıurfa Bedensel Engelliler Derneği olarak Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğüyle beraber 2014'e kadar proje devam edecektir. Herkesi bu duyarlılığa destek olmaya davet ediyorum."

Kampanyada en çok kapak toplayan Mehmet Güven İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Salıcı, sosyal proje çerçevesinde öğrenci ve velilerle büyük bir kampanya başlattıklarını söyledi. Salıcı, kampanya sürecinde en çok kapak toplayan okul olarak 90 kiloya ulaştıklarını dile getirerek, teslim edilen kapaklarla 27 tekerlekli sandalyenin yaptırılacak olmasının sevindirici olduğunun altını çizdi.

Vatandaşlara verilecek tekerli sandalyelerle mutluluklarının artacağını vurgulayan Salıcı, bu tür kampanyaların devam etmesi temennisinde bulundu.

Engelli ailesi fertlerinden Fatma Yılmaz, "Mavi kapak kampanyası çok yararlı oldu. İnşallah bu şekilde devam etmesini istiyoruz. Herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor" şeklinde konuştu.

Kampanyada en çok kapak toplayan okullar TOKİ Şehit Piyade Çavuş Mehmet Uyar, Profilo ve Turan İlköğretim oldu. Şanlıurfa Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, kampanyaya destek veren okul müdürlerine plaket takdim etti. - ŞANLIURFA

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Şanlıurfa Yerel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title