Malkara Belediye Başkanından Örnek Davranış - Haberler
Haberi Paylaş

Malkara Belediye Başkanından Örnek Davranış

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Malkara Belediye Başkanından Örnek Davranış

Tekirdağ’a bağlı Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul 5 – 11 Haziran Dünya Çevre Haftası etkinliklerinde organize ettiği ‘Temiz Malkara İçin El Ele’ kampanyasında Tema gönüllüleri, öğrenciler, birim müdürleri, belediye meclis üyeleri ve personeli ile birlikte caddeleri dolaşarak vatandaşlara, temizlik konusunda örnek bir davranış sergiledi.

Tekirdağ'a bağlı Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul 5 – 11 Haziran Dünya Çevre Haftası etkinliklerinde organize ettiği 'Temiz Malkara İçin El Ele' kampanyasında Tema gönüllüleri, öğrenciler, birim müdürleri, belediye meclis üyeleri ve personeli ile birlikte caddeleri dolaşarak vatandaşlara, temizlik konusunda örnek bir davranış sergiledi.

Belediye Başkanı Yurdakul ile birlikte büyüklerine örnek olmak için çöp toplayan çocuklar, "Büyüklerimize örnek olsun, bir daha sokakları, çevreyi kirletmesinler. Kimse çöpleri sokaklara atmasın" dedi.

TEMA Malkara Gönüllü Sorumlusu Hasan Akçay yaptığı konuşmasında değişen iklimlerin dünyadaki tüm ekosistemleri ve medeniyeti etkilediğini belirterek "Buz denizindeki buzulların iklim deişikliğine bağlı olarak erimesi ile deniz seviyesi yükseliyor. Gerçekleşen kuraklık, sel, fırtına gibi aşırı hava olayları Türkiye dahil olmak üzere bir çok ülkeyi ciddi şekilde etkiliyor" ifadelerini kaydetti.

Yapılan konuşmanın ardından Balabancık Mahallesi İlk ve Ortaokulunda yapılan yarışmalarda en iyi Meşe Palamudu yetiştiren ve Mavi Kapak Kampanyasında en çok kapak toplayan Nurten-Hüsnü Pullukçu İlkokulu Müdürü Halil Doğru'ya Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul tarafından hediyeler verildi. - TEKİRDAĞ

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Ulaş Yurdakul, Tema Vakfı, Tekirdağ, Malkara, Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title