Malatya'da Futbol Oynayan Emektar Futbolculara Vefa - Haberler
Haberi Paylaş

Malatya'da Futbol Oynayan Emektar Futbolculara Vefa

AA - Yerel
Malatya'da Futbol Oynayan Emektar Futbolculara Vefa

Spor Toto 2.Lig Beyaz Grup ekiplerinden Yeni Malatyaspor, daha önce Malatya'da futbol oynayan eski emektar futbolcular için birlik ve beraberlik toplantısı düzenledi.

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Yeni Malatya spor, daha önce Malatya'da futbol oynayan eski emektar futbolcular için birlik ve beraberlik toplantısı düzenledi.

Nurettin Soykan tesislerinde düzenlenen toplantıya, Süper Lig'deyken Malatya spor'da futbol oynamış birçok oyuncu katıldı.

Yeni Malatya spor Kulüp Başkanı Ertan Mumcu, toplantıda yaptığı konuşmada, futbolda başarının yakalanması için bütün paydaşlara görev düştüğünü dile getirdi. Malatya'da futbola gönül vermiş, aktif olarak Malatya futbolunda yer almış olan misafirlerin fikirlerine önem verdiklerini anlatan Mumcu, şöyle dedi:

"Geldiğimiz süreçte Malatya'da gerçekten futbolun arka planını ve içinde bulunduğumuz şartları zaman zaman basın yoluyla ve kongrede sizlerle paylaştık. Kitleleri ilgilendiren bir spor branşından bahsediyoruz. Şehirlere kimliğini vuran bir spordan bahsediyoruz. Dünyada ve Türkiye'de birçok şehir oynadığı futbol ve futbol takımıyla anılıyor. Bu anlamda futbolun öneminin, bir şehir açısından ne anlam ifade ettiğinin idraki içerisindeyiz."

Toplantıya katılan herkesten samimi fikirler beklediklerini anlatan Mumcu, şöyle devam etti:

"Yeni Malatyaspor, Malatya'yı şu anda profesyonel ligde temsil eden tek takım. Tabii sezon başında çok iyi niyetli bir açılış yapıldı. Elbette burada futbol olayını sadece bir yönetim kuruluna, bir yönetim kurulu başkanına bağlamak bana çok doğru gelmiyor. Bu anlamda futbolun taraflarını bir araya getirerek, neler yapılabilir hususundaki istişare kapılarımızı açık tutacağımızı ilan etmiştik. Bugün siz değerli büyüklerimizle buradayız. Bir araya geliş sürecini sembolik olarak değerlendirmiyoruz."

Toplantıya katılan Yeni Malatyaspor Divan Kurulu Başkanı ve İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata da, geçmiş dönemdeki emektar futbolcuların tecrübe ve bilgi birikiminden istifade etmeyi amaçladıklarını vurgulayarak, bunun bir başlangıç olduğunu söyledi.

Bunun Malatya için özlenen bir tablo olduğunu belirten Şavata, "Malatya futboluna emeği geçmiş, duayen olarak kabul ettiğimiz insanlar bir araya getirildi ve fikir alış verişi yapılıyor" dedi.

Tesislerdeki toplantıya, Malatyaspor'un eski futbolcularından Recep Solmaz, Mustafa Taşar, Erkan Kama, Murat Akkaya, Sefa Tatlıcı, Feyyaz Bursalı, Yusuf Tekin, İsmail Tekin, Aziz Yiğit, İhsan Akdağ, Zafer Güler, Feridun Yıldız ve Yusuf Mor katıldı.

- MALATYA

AA / Yerel

Yeni Malatyaspor Ertan Mumcu Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title