Haberi Paylaş

Kütahya'da Poster Tasarım Sergisi

Yerel Haberler

Kütahya'da Poster Tasarım Sergisi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen Poster Tasarım Sergisi ilgi gördü.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen Poster Tasarım Sergisi ilgi gördü.

"Poster Tasarım Sergisi" açılışında bir konuşma yapan Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Levent Mercin, açılan serginin iki bağlamda önemli olduğunu ilkinin grafik tasarımında çok kullanılan poster tasarım ürünlerini görüleceğini belirterek, "Poster tasarımında vazgeçemediğimiz temel yaklaşım dokudur. Doku ise bazen yapay bazen ise doğal olabiliyor. Biz sergide yapay dokuyu kullandık. Yapay dokuyla grafik tasarım ürünlerinden kabul ettiğimiz poster tasarımında bunu arka plan olarak değerlendirdik. Kavram olaraksa sosyal içerikli bir konuya atıf yapmayı düşündük.Demokrasi ve İnsan Haklarına yönelik kavramların işlenmesine yönelik çalışmalardır. Bu bilinçle "Poster Tasarım Sergisi" çok önem veriyoruz. Emeği geçen bütün hocalarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcı Yrd. Doç. Dr. Mahmut Ayhan; DPÜ Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin emek vererek bir takım olumlu işler yaptığını belirterek şunları ifade etti: "Poster Tasarım Sergisi" açılması sebebiyle öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Öğrencilerimizin yaptığı çalışmaları başka şehirlerde duyuyoruz Türkiye'de önemli projelerde çalışıyorlar. Bu da bizim göğsümüzü kabartıyor.Biz Anadolu'da Güzel Sanatlar Fakültesi'ni çok önemli bir noktaya hep beraber taşıdık. Böylesi güzel sergilerin açılmasında emeği geçen öğrencilerimize ve onlara danışmanlık yapan öğretim elemanı arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum."

"Poster Tasarım Sergisi" ne öğretim elemanları, öğrenciler, grafik ve tasarım severler katıldı. (EFE) - KÜTAHYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Dumlupınar Üniversitesi Kütahya Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title