Haber : Kuşadası'nda Hıdrellez Coşkusu Mayıs Pazar Günü - Haberler

Haberi Paylaş

Kuşadası'nda Hıdrellez Coşkusu Mayıs Pazar Günü

Kuşadası'nda Hıdrellez Coşkusu Mayıs Pazar Günü

Hıdrellez kutlamaları kapsamında Kuşadası Belediyesi tarafından " Hıdrellez Bahar Şenliği " gerçekleştirilecek.5 Mayıs Pazar günü Atatürk Meydanı'nda düzenlenecek etkinlikte Dolapdere Big Gang grubu ücretsiz halk konseri verecek, Roman halk...

Hıdrellez kutlamaları kapsamında Kuşadası Belediyesi tarafından " Hıdrellez Bahar Şenliği " gerçekleştirilecek.

5 Mayıs Pazar günü Atatürk Meydanı'nda düzenlenecek etkinlikte Dolapdere Big Gang grubu ücretsiz halk konseri verecek, Roman halk dansları ekipleri de çeşitli gösteriler yapacak.

Geleneksel olarak kutlanan ve Ruz-ı Hızır (Hızır günü) olarak da adlandırılan hıdrellez günü, Hızır ve İlyas Peygamber'in yeryüzünde buluştukları gün olması nedeniyle de önem taşıyor. Kuşadası Belediyesi tarafından 5 Mayıs Pazar günü saat 20.30'da gerçekleştirilecek Hıdrellez kutlamaları sırasında, Kuşadası sahilinde varillerde ateşler yanacak ve sahil bandı boydan boya meşaleler ile süslenecek. Yıllardan beri yaşanan geleneğin sürdürülmesi amacıyla Kuşadası Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Hıdrellez Bahar Şenliği'nde ilk olarak Kuşadası Genç Romanlar Derneği'nin roman ekipleri tarafından roman dansları gösterileri yapılacak. Ardından ise ünlü Dolapdere Big Gang grubu sahne alacak.

Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, tüm Kuşadalıların hıdrellez gününü kutlayarak, Pazar günü gerçekleştirilecek olan ücretsiz Hıdrellez bahar şenliğine davet etti. - AYDIN

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Hıdrellez Kuşadası Yerel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title