Kumluca Myo Öğrencilerine "Engelli Yaşam" Semineri - Haberler
Haberi Paylaş

Kumluca Myo Öğrencilerine "Engelli Yaşam" Semineri

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Kumluca Myo Öğrencilerine 'Engelli Yaşam' Semineri

Akdeniz Üniversitesi Kumluca Meslek Yüksekokulu (MOY) öğrencilerine “Farklılıklara saygı bağlamında engelli yaşam” konulu seminer düzenlendi.

Akdeniz Üniversitesi Kumluca Meslek Yüksekokulu (MOY) öğrencilerine "Farklılıklara saygı bağlamında engelli yaşam" konulu seminer düzenlendi.

Kumluca MYO'da gerçekleştirilen seminerde Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Özel Eğitim Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nesrin Sönmez, toplumda engelli bireylerin de varlığının fark edilmesinin en başta engellilere karşı yapılacak en doğru davranış olduğunu söyledi.

Bazı durumlarda engelli bireylere karşı çok duyarsız davranıldığını ve engelli bireylere yeterince hoşgörülü davranılmadığını ifade eden Sönmez, "Bugün hepimiz sağlıklıyız ve engelsiziz. Ancak yarın engelli olmayacağımızın hiçbir garantisi yok. Bugün engelli bireylerin yaşadıkları sıkıntıları, yarın bizlerde yaşayabiliriz. Bu düşünceyle hareket edersek, en azından engellilerin yaşadıkları sıkıntıların biraz olsun azalacağını ümit ediyorum. Bu konuda özellikle gençlerimize, büyük görevler düşüyor" dedi.

Engellilere karşı toplumsal bilincin küçük yaşlarda edinilmesinin toplumdaki engelli bilincine önemli katkısı olacağına inandığının vurgulayan Sönmez, engellilere karşı yapılan olumlu davranışların her zaman örnek davranışlar olarak gösterildiğine işaret etti.

Seminer sonunda Kumluca Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. İlker Sönmez, günün anısına Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Özel Eğitim Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nesrin Sönmez'e plaket verdi. - ANTALYA

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Akdeniz Üniversitesi Kumluca Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title