Köyceğiz İlçe Emniyet Müdürlüğünden günübirlik kiralamalar konusunda uyarı - Haberler
Haberi Paylaş

Köyceğiz İlçe Emniyet Müdürlüğünden günübirlik kiralamalar konusunda uyarı

İhlas Haber Ajansı - Yerel
 - Güncelleme:
Köyceğiz İlçe Emniyet Müdürlüğünden günübirlik kiralamalar konusunda uyarı

Muğla'nın Köyceğiz İlçe Emniyet Müdürlüğü personelleri tarafından emlakçı ve muhtarlara günübirlik ev kiralamaları konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Muğla'nın Köyceğiz İlçe Emniyet Müdürlüğü personelleri tarafından emlakçı ve muhtarlara günübirlik ev kiralamaları konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Köyceğiz İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya polis sorumluluk bölgesinde faaliyet gösteren emlakçı, otel, pansiyon, günübirlik ev işleticileri ile Ulucami, Gelişim, Gülpınar, Yeni Mahalle Muhtarları katıldı.

Toplantıda, günübirlik evlerin Emniyetin Kimlik Bildirim Sistemine dahil olmadan izinsiz faaliyet göstermemesi ve sisteme dahil olmayan günübirlik evlerin sisteme dahil edilmesi, sisteme kayıtlı işletmelerin ise tesislerde ve günübirlik evlerde konaklayan ve çalışanların kimlik bilgilerinin sistemine veri girişlerini anlık yapmaları gerektiği bildirildi. Konaklama tesisleri ve günübirlik evlerden genel kolluk kuvvetlerinin terminallerine bağlanmayanlara, mülki idare amirlerince 2022 yılı için 26 bin 786 Türk Lirası, Konaklama tesisleri ve günübirlik evlerden genel kolluk kuvvetlerinin terminallerine bağlı olup konaklayanların anlık verilerini göndermeyen veya gerçeğe aykırı kayıt tutanlara 2022 yılı için 13 bin 391 Türk Lirası idari para cezası verilmesi ve aynı işletme hakkına ikinci kez veri göndermemekten işlem yapılması halinde işletme ruhsatının iptal edileceği, ruhsatsız ise faaliyetine son verileceği, tesis sorumlusunun ve çalışanlarının Kimlik Bildirimlerinin yapılmaması durumunda 2022 yılı için bin 171 Türk Lirası idari para cezası uygulanacağı, yaz aylarının gelmesi ve turizm sezonunu başlayacağından, otel, pansiyon, apart ve günübirlik ev olarak faaliyet gösteren konaklama yerlerine yapılan denetim ve kontrollerin artırılacağından bahse konu işletmelerin ve günübirlik ev kiralayanların mağduriyet yaşamaması amacıyla bilgilendirmede bulunuldu. - MUĞLA

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Emniyet Müdürlüğü Köyceğiz Hisarcık Muğla Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title