Haberi Paylaş

Kahramanmaraş Valiliği İlçe Değerlendirme Toplantısı Afşin'de Yapıldı

Kahramanmaraş Valiliği İlçe Değerlendirme Toplantısı Afşin'de Yapıldı

Yerel Haberler

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe Başkanlığında gerçekleştirilen ilçe değerlendirme toplantısı Afşin'de yapıldı.

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe Başkanlığında gerçekleştirilen ilçe değerlendirme toplantısı Afşin'de yapıldı.

EÜAŞ Site 1 Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda, Afşin Kaymakam Vekili Mehmet Maltayman, sinevizyon eşliğinde, Afşin'de 2010-2011 yıllarında yapılan çalışmalar ve yeni projeler hakkında brifing sunarak ilçede yaşanan sorunları dile getirdi.

Toplantıda konuşan Vali Şükrü Kocatepe, amaçlarının sorunları yerinde tespit etmek olduğunu belirterek, amaçlarının ilçelerde vatandaşlarla bir araya gelip sorunları birinci ağızdan dinleyip, ilgili daire ve kurum müdürleri ile çözüm bulmak olduğunu söyledi.

Vali Kocatepe, şöyle devam etti:

"Afşin'den önce 6 ilçemizde bu toplantılarımızı gerçekleştirdik. Oralarda ifade edilen sorunlar gerçekten Afşin'e göre çok daha fazla ve çok daha büyük maliyetli ve uzun süre çalıştırmayı gerektiren konular. Afşin'de yolların yüzde 85'inin asfalt olduğunu gördük, büyük ölçüde su sorun çözümlenmiş olduğunu gördük, kanalizasyon ile ilgili daha çok beklentiler var şuana kadar 16 köyümüzde kanalizasyon çalışmaları tamamlanmıştır. Geçmişe baktığımızda ve diğer ilçelere baktığımızda Afşin'in daha iyi bir durumda olduğunu görüyoruz. Tabi sizlerin verdiği bilgiler, istek ve ihtiyaç doğrultusunda bundan sonraki çalışmalarımızı ona göre programlayacağız ve ifade ettiğiniz sorunları da en kısa zamanda çözümlenmesi için il genel meclisimiz, il özel idare kaynakları her türlü çalışmalarını ve imkanlarını kullanacaklardır. "

Afşin-Elbistan A Termik Santrali'nin çevreye vermiş olduğu çevre kirliliğine değinen Vali Kocatepe, "A Termik Santralinin hava filtresi ile ilgili olarak müdürümüzün bir açıklaması oldu. Bu açıklamanın yeterli olduğunu düşünmüyorum. Elbette bu tesisler devletin tesisi bunlar, bizde burada devletin görevlisiyiz, hepimiz bu milletin, bu vatandaşın, sağlığı, mutluluğu huzurlu, güvenli bir ortamda yaşaması için çalışıyoruz. Yeni termik santraller yapıldığında eritilecek hafriyat ile oraların kapatılması öngörülüyor. O zaman kül dağlarının yeni kül dağlarını neyle örteceğiz, bu tatmin edici bir açıklama değil. Onun için bu günden itibaren bu konuda sağlıklı bir araştırma yapıp ocak bulunup o kül dağlarının kapatılması gerektiğini düşünüyorum" diye konuştu.

-DÜĞÜNLERDE SİLAH ATMA GİBİ İLKEL DAVRANIŞLARDAN VAZGECELİM-

Düğünlerde silah atılmasının ilkel bir davranış olduğunu ve bu alışkanlıktan vaz geçilmesinin altını çizen Valisi Kocatepe, "Bunun dışında sosyal hayatımızı tehdit eden konuların başında düğünlerde silah atılması. Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde iki evladımızı kaybettik. Bunlardan biride Afşinli bir evladımızdı. Artık düğünlerde silah atma gibi ilkel alışkanlıklardan vazgeçelim. Düğün sahiplerini uyaralım bu konuda hassas davranmaları için" şeklinde konuştu.

Daha sonra söz alan belediye başkanları, il genel meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum ve oda başkanlarının temsilcileri, muhtarlar ilçede yaşanılan sorunları ve taleplerini dile getirdiler. Sorunları ve talepleri dinleyen ilgili daire ve kurum müdürleri, kendi kurumları ile ilgili katılımcılara bilgilendirme yaptı.

Toplantıya, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Servet Güngör, İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Cömert, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, İl Sağlık Müdürü Reha Hüdayioğlu, Tarım İl Müdürü Mehmet Gündoğan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydi Küçükdağlı, İl Müftüsü Muhammet Gevher, İl Gençlik ve Spor Müdürü Ali İhsan Kabakçı, daire amirleri, belediye başkanları, il genel meclis üyeleri, muhtarlar, oda temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

- KAHRAMANMARAŞ

Kaynak: AA / Yerel

Yerel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title