Kahramanmaraş'ta 22 Çift Toplu Nikahla Evlendi - Haberler
Haberi Paylaş

Kahramanmaraş'ta 22 Çift Toplu Nikahla Evlendi

AA - Yerel
 - Güncelleme:
Kahramanmaraş'ta 22 Çift Toplu Nikahla Evlendi

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediyesi, 22 çift için toplu nikah töreni düzenledi.

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından 22 çift için toplu nikah töreni düzenlendi.

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Belediyesi tarafından 22 çift için düzenledikleri toplu nikahta, 10 gün önce Engelliler Derneğinde tanışarak evlenme kararı alan 2 engelli vatandaş da dünya evine girdi.

Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkan Necati Okay'ın nikahını kıydığı engelli 38 yaşındaki Ayşe Zengin ile 50 yaşındaki Gündoğan Tektaş, evlendikleri için mutlu olduklarını dile getirdi.

Özel bir düğün salonunda gerçekleştirilen nikah törene katılan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu, Ülke nüfusunun 61 yıl sonra 93 milyona düşmemesi için hanımların ortalama 3 doğum yapması gerektiğini ifade ederek şunları söyledi:

"Yapılan bilimsel çalışmalar gösteriyor ki  2075 yılında nüfusumuzun 93 milyona düşmemesi için ülkemizdeki her bir hanımefendi ortalama 3 doğum yapması gerekiyor. Eğer her bir hanımefendi 3 doğum gerçekleştirirse, 2075 yılında nüfusumuz o zaman 89 milyon yerine ne olacak 119 milyon olacak. Türkiye'nin nüfusu 100 milyonu geçecek Sayın Cumhurbaşkanımızın önerdiği gibi her aile de mutlaka 3 çocuk prensibine, bu matematiksel gerçekten dolayı riayet etmemiz gerekiyor."

Konuşmaların ardından 22 çiftin nikahlarının kıyıldığı törene, AK Parti Milletvekili Sıtkı Güvenç, Dulkadiroğlu Kaymakamı  Mehmet Türköz, AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici ve çiftlerin yakınları katıldı. - Kahramanmaraş

AA / Yerel

Kahramanmaraş, Necati Okay, Gündoğan, Ak Parti, Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title