Haberi Paylaş

Kahramanmaraş İl Özel İdaresine Yeni İş Makineleri Alındı

Kahramanmaraş İl Özel İdaresine Yeni İş Makineleri Alındı

Yerel Haberler

Vali Şükrü Kocatepe, İl Özel İdaresi'nin eskiyen makine parkurunu yenilediklerini söyledi.

Vali Şükrü Kocatepe, İl Özel İdaresi'nin eskiyen makine parkurunu yenilediklerini söyledi.

Kocatepe, İl Özel İdare ek hizmet binasında yeni alınan iş makinelerinin tanıtımında yaptığı konuşmada, stabilize yol ağında zaman içinde makine parkurunda bir eskime olduğunu, ihtiyaç olan yeni makineleri aldıklarını belirtti.

Makine parkurundaki makinelerin 1970-80'li yıllardan kalma makineler olduğunu, Özel İdare'nin köye dönük yatırımlarının daha verimli yapılabilmesi için yenileme yatırımı yaptıklarını ifade eden Kocatepe, şöyle konuştu:

"Özel İdare yatırımlarının köye dönük çalışmalarında daha verimli olabilmesi için yenileme yatırımı dediğimiz makine parkının yenilenmesi ve personelin moral ve motivasyon açısından çalışmalarını iyileştirmesi için yeni araç almamız gerekiyordu. Kahramanmaraş coğrafyasının çeşitliliğinin de getirdiği genişlikle stabilize yol ağının fazla olmasından kaynaklı olduğu için makine parkurunda bir yenilenme ihtiyacı gördük. Biz Kahramanmaraş'a alanda hizmet etmek üzere yapacağımız yatırımlara milletvekillerimiz İl Özel İdaremizin yatırım ve ihtiyaçlarına finans konusunda bizlere destek oluyorlar. Bu tür törenler Kahramanmaraş'ta çok daha sık olacak. Kahramanmaraş çok daha yeni hizmetlere kavuşacak. "

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç ise, Kahramanmaraş'ın coğrafyası çok geniş ve nüfusununda çok yaygın olduğunu belirterek, İl Özel İdaresinin bu yaygın iç nüfusa hizmet yetiştirmeye çalıştığını söyledi.

"Son 8 yılda yapılan hizmetlerle birlikte köylerimizin beklentileri yükseldi" diyen Güvenç, daha önce köylerde sadece elektrik ve stabilize yol beklendiğini, bugün standardı yüksek beklentilerin oluşmaya başladığını ifade etti.

Araç parkurunun güçlenmesiyle birlikte hizmetlerin daha iyi noktalara geleceğine inandıklarını dile getiren Güvenç, "İnşallah çağdaş ve modern köylere ulaşacağız" dedi.

Vali Yardımcısı Servet Güngör de Kahramanmaraş'ın yol ağının 5 bin 63 kilometre olduğunu, buna ek olarak 5 bin kilometre de gayri resmi yol ağının bulunduğunu söyledi. Kahramanmaraş'ın kırsal dağlık bölgelerinde yaşayan vatandaşların yol taleplerini olduğunu, bu taleplere cevap vermek açısından hem resmi hem de gayri resmi her yıl düzenli olarak da yol çalışması ve bakımlarının yapıldığını dile getiren Güngör, şöyle devam etti:

"İl Özel İdaresi'nce alınan araçların maliyeti 2 milyon 934 bin liradır. Ağır iş makineleri kısmını bu yılki bütçemizden hallettik. Kamyon türü iş makinelerine olan ihtiyacı da önümüzdeki yıl 2 milyon liralık bir bütçe ayırarak bu araçları da yenilemeye yönelik bir çaba sarf ediyoruz. Yeni alınan araçlarla birlikte greyder sayımız 18'den 24'e, ekskavatör sayımız 6'dan 8'e, lastik tekerlekli ekskavatör sayımızın 2'ye silindirimizde 7'ye çıkmıştır. "

Törene, AK Parti Milletvekili Sevde Beyazıt Kaçar, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Özsoy, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Necati Okay, Orman Bölge Müdürü Halil Coşkun, İl genel meclisi üyeleri, daire müdürleri ve diğer ilgililer katıldı.

- KAHRAMANMARAŞ

Kaynak: AA / Yerel

Yerel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title