Haber : İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden İhtiyaç Sahiplerine 40 Milyon Liralık Bayram Desteği - Haberler

Haberi Paylaş

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden İhtiyaç Sahiplerine 40 Milyon Liralık Bayram Desteği

 - Güncelleme:
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden İhtiyaç Sahiplerine 40 Milyon Liralık Bayram Desteği

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi yurttaşlara desteğini bu Kurban Bayramı’nda da sürdürecek. Bayram boyunca ayni ve nakdi olmak üzere 40 milyon liralık destek, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi yurttaşlara desteğini bu Kurban Bayramı'nda da sürdürecek. Bayram boyunca ayni ve nakdi olmak üzere 40 milyon liralık destek, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Başkan Tunç Soyer'in sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda, ekonomik krizin gölgesinde geçirilecek Kurban Bayramı için vatandaşlara yönelik destekleri artırdı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, ihtiyaç sahibi yurttaşların Kurban Bayramı'nda rahat bir nefes alması için 74 bin haneye 300'er lira olmak üzere toplam 22,2 milyon lira bayram parası desteği sağlanacak. Nakit desteği, Büyükşehir'in ulaştırdığı sosyal destek kartları üzerinden yatırılacak.

ENFLASYONA KARŞI 40 BİN HANEYE GIDA PAKETİ

Bayramda nakdi desteklerin yanı sıra ayni destekler de devam edecek. 40 bin ihtiyaç sahibi haneye, içerisinde temel mutfak ihtiyaçlarının yer aldığı gıda paketi desteği sağlanacak. Dağıtımına başlanan gıda paketleri, bayram sonrasında da ulaştırılmaya devam edecek. 65 yaş üstü ihtiyaç sahibi 7 bin haneye ise içinde kavurma ve kemik suyu konservelerinin yer aldığı gıda paketleri ulaştırılacak.

ŞEHİT YAKINLARI VE ÖĞRENCİLER DE UNUTULMADI

3 bin 300 şehit yakını ve gaziye ise yine Kurban Bayramı öncesi 300 lira nakit desteği ve gıda paketi desteği verilecek. Ayrıca Büyükşehir'den sosyal yardım alan ailelerin şehir dışında okuyan çocuklarına otobüs bileti desteği kapsamında toplam 3 bin 403 öğrenciye 350 liradan 1 milyon 182 bin lira kaynak ayrıldı.

Böylece İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2022 Kurban Bayramı'nda ihtiyaç sahibi yurttaşlara toplamda 40 milyon lira tutarında ayni ve nakdi destek sağlamış olacak.

ANKA / Yerel

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı Tunç Soyer Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.
title