İsim Değişikliğine CHP Engeli - Haberler
Haberi Paylaş

İsim Değişikliğine CHP Engeli

İhlas Haber Ajansı - Yerel
İsim Değişikliğine CHP Engeli

Manisa’nın Salihli ilçesinde bulunan ve 15 Temmuz darbe girişiminin ardından demokrasi nöbetlerinin tutulduğu Demokrasi Meydanı’nın ismi, ’Milli Birlik ve Demokrasi Meydanı’ olarak değiştirilmek istendi, ancak CHP’li meclis üyeleri ret oyu verince, isim değişikliği talebinde 3/2 çoğunluk sağlanamadı.

Manisa'nın Salihli ilçesinde bulunan ve 15 Temmuz darbe girişiminin ardından demokrasi nöbetlerinin tutulduğu Demokrasi Meydanı'nın ismi, 'Milli Birlik ve Demokrasi Meydanı' olarak değiştirilmek istendi, ancak CHP'li meclis üyeleri ret oyu verince, isim değişikliği talebinde 3/2 çoğunluk sağlanamadı.

Ak Parti Grup sözcüsü Ferayi Aslan tarafından Salihli Belediye meclis gündemine taşınan 'Demokrasi Meydanı'nın' ismi 'Milli Birlik ve Demokrasi Meydanı' olarak değiştirilmesi talebi Hukuk ve Tarifeler Komisyonu tarafından CHP'li Mehmet Şanver'in ret oyu vermesine rağmen oy çokluğu ile kabul edildi.

Hukuk ve Tarifeler Komisyonunun isim değişikliği talebine belediye meclisinde ise MHP ve AK Partili 20 meclis üyesi evet oyu verirken, 1 meclis üyesi ise çekimser kaldı. İsim değişikliği talebine ise 9 CHP'li meclis üyesi ise ret oyu verdi. Oylamada üçte iki çoğunluk sağlanamadığı için isim değişikliği meclisten geçemedi.

CHP Grup Sözcüsü Mesut Ceylan yaptığı açıklamada, CHP olarak isim değiştirilmesine prensip olarak karşı oldukları için talebe, hayır oyu kullandıklarını söyledi. - MANİSA

İhlas Haber Ajansı / Yerel

AK Parti, Salihli, Politika, Haberler

title