İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş: - Haberler
Haberi Paylaş

İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş:

AA - Yerel
İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş:

Samsun'un İlkadım İlçesi Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 'Madeni Yağ Olarak Kullanılan 10 Numara Yağların Muhteviyat Bakımından Denetimini Belediye Olarak Kontrol Edemiyoruz' Dedi.

Samsun'un İlkadım ilçesi Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 'Madeni yağ olarak kullanılan 10 numara yağların muhteviyat bakımından denetimini belediye olarak kontrol edemiyoruz' dedi.

Demirtaş, Acem Tekkesi'nde akaryakıt bölge bayi temsilcilerinin sıkıntılarını dinledi.

Yasalara uygun olmayan bir işin uygulanmasına belediye olarak karşı olduklarını ifade eden Demirtaş, 'Kamu menfaatine uygun olmayan keyfi uygulamalara asla taviz vermeyiz. Bugüne kadar olmadı. Bundan sonra da olmaz. Yasaların bize tanıdığı yetki kadar işlem yapabiliyoruz. Madeni yağ olarak kullanılan 10 numara yağların muhteviyat bakımından denetimini belediye olarak kontrol edemiyoruz. Yasaların belirli noktalarda bağlayıcılığı var' dedi.

Petrol Ürünleri İşverenleri Sendikası (PÜİS) Samsun Şube Başkanı Zafer Güler ise, motorin yerine kullanılan 10 numara yağın Samsun-Ankara karayolu kenarlarında yasal olmayan bir şekilde tır ve kamyon şoförlerine satıldığını ve bu konunun denetim altına alınması gerektiğini belirtti. (SEV-MKU-NÖZ) - SAMSUN

AA / Yerel

Yerel, Haberler

title