Haberi Paylaş

Girişimcilik Destek ve Eşleştirme Merkezi" Projesi

Girişimcilik Destek ve Eşleştirme Merkezi' Projesi

Yerel Haberler

Servet Güngör, genç nüfusun ülkeye getireceği potansiyelin oldukça yüksek olduğunu ancak gençlere gerekli yatırım yapılmadığı sürece bu durumun riske dönüşme ihtimalinin de fazla olduğunu söyledi.

Vali Yardımcısı Servet Güngör, genç nüfusun ülkeye getireceği potansiyelin oldukça yüksek olduğunu ancak gençlere gerekli yatırım yapılmadığı sürece bu durumun riske dönüşme ihtimalinin de fazla olduğunu söyledi.

Güngör, İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan "Kahramanmaraş Girişimcilik Destek ve Eşleştirme Merkezi" projesinin Ramada Otel'de düzenlediği bilgilendirme toplantısında yaptığı konuşmada, amaçlarının genç istihdamı destekleyerek ülke ekonomisine katkı sağlamak olduğunu ifade etti.

Türkiye'de vasıfsız işsizlik probleminin yanında eğitimli işsizlik sorunun ortaya çıktığını hatırlatan Güngör, her iki konunun da yakından irdelenmesi gerektiğine dikkati çekti.

Ülkenin genç bir nüfusa sahip olduğunu bunun da faydalar getireceğine belirten Güngör, gençlere yeterli yatırım yapılmadığı sürece bu potansiyelin riske dönüşme ihtimalinin de artacağını savundu.

Hedeflerinin işsiz gençlere eğitim vermek olduğunun altını çizen Güngör, böylece bu kişilerin istihdam edilebilirliklerini yükseltmek istediklerini kaydetti. Projenin Avrupa Birliği destekli hazırlandığını hatırlatan Güngör, 252 bin 882 bin Avro destek aldıklarını ve 150'si kadın toplam 300 kişiye eğitim verileceğini sözlerine ekledi.

Bilgilendirme toplantısına Vali Şükrü Kocatepe, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan, kaymakamlar, daire müdürleri ile diğer ilgililer katıldı.

- KAHRAMANMARAŞ

Kaynak: AA / Yerel

Yerel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Son Dakika Haberleri

title