Haberi Paylaş
Gerede Devlet Hastanesi İçin Düğmeye Basıldı

Gerede Devlet Hastanesi İçin Düğmeye Basıldı

Yerel Haberler

Bolu'nun Gerede ilçesinde hizmet veren devlet hastanesinin kapasitenin genişletilmesi için çalışmalar başlatıldı.

Bolu'nun Gerede ilçesinde hizmet veren devlet hastanesinin kapasitenin genişletilmesi için çalışmalar başlatıldı.

AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Gerede Kaymakamı Arslan Yurt, Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, Devlet Hastanesi Başhekimi Kahraman Dinler Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Ali Coşkun'u ziyaret ederek konu hakkında destek istediler.

Yapılan ziyarette devlet hastanesinin eski bölümünü yıkılarak yerine ek yeni bina yapılması ile ilgili çalışmalar konuşuldu. Gerede heyeti geçtiğimiz günlerde Bolu'ya hasta götürürken talihsiz bir kaza yaşayan ve kullanılamaz hale gelen ambulansın yerine yeni bir ambulans talep etti. Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Ali Coşkun talebin hemen yerine getirileceğini konunun çok hassas olduğunu ifade etti.

Ayrıca Gerede Devlet Hastanesine gelen tomografi cihazının kullanımı için gerekli elektronik altyapı sistemi için 140 bin TL ödenek çıkartıldı. Kurulacak sistemle cihazdan çıkan rapor Bolu'ya uzmanına elektronik ortamda gönderilecek cevabı da yine aynı şekilde uzmanından geri gelecek. Heyet ayrıca hastanenin doktor ve personel sayısının artırılmasını talep etti.

(UU)

06.06.2013 17: 31: 54

TSI

NNNN - BOLU

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Ali Coşkun Ak Parti Gerede Bolu Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title