Haber : Genel Seçimlere Doğru - Haberler

Haberi Paylaş

Genel Seçimlere Doğru

Genel Seçimlere Doğru

CHP Adana Milletvekili adaylarından Mehmet Salıcı, iktidar olmaları halinde Türkiye'nin kaynaklarını halka eşit olarak dağıtacaklarını belirtti.

CHP Adana Milletvekili adaylarından Mehmet Salıcı, iktidar olmaları halinde Türkiye'nin kaynaklarını halka eşit olarak dağıtacaklarını belirtti.

CHP İl Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Adana Milletvekili adaylarından Ümit Özgümüş, Ali Demirçalı, Canan Billor ve Mehmet Salıcı'nın partililerle birlikte Dumlupınar ve Meydan mahallerini ziyaret ettiği ve halkın sorunlarını dinlediği bildirildi.

Adaylardan Mehmet Salıcı, burada yaptığı konuşmada, CHP'nin seçim vaatlerinin sosyal devlet olma yolunda büyük bir adım olduğunu savunarak, 12 Haziran sonrasında iktidar olmaları halinde Türkiye'nin kaynaklarının halka eşit şekilde dağıtılacağını kaydetti.

AK Parti iktidarı döneminde halkın giderek kutuplaşmaya başladığın öne süren Salıcı, şunları kaydetti:

"Geldiğimiz noktada toplum bir çok konuda kutuplaşmaya başladı. Özellikle iktidarın Kürt ve Alevi açımları başlığı altında sergilediği politikalar, popülist yaklaşımların ötesine geçemedi ve bu yaklaşım sorunları çözmek yerine daha da derinleştirdi. CHP iktidarı ile Türkiye şimdi ki gibi birey devleti değil, sosyal devlet olmanın tüm gereklerini yerine getiren bir ülke olmuş olacak. Memurların, emeklilerin, öğrencilerin geldiği nokta belli. İktidarımız ile hepsi hak ettikleri değeri kazanacak bundan kimsenin şüphesi olmasın. "

- ADANA

AA / Yerel

Yerel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title