Haber : Farklılaşmaya İlk Adım Seminerleri Başladı - Haberler

Haberi Paylaş

Farklılaşmaya İlk Adım Seminerleri Başladı

Farklılaşmaya İlk Adım Seminerleri Başladı

KTO-Karatay Üniversitesi Küresel İşletme Topluluğu öncülüğünde düzenlenen "Farklılaşmaya İlk Adım" seminerleri başladı.17-18-19 Nisan 2013 tarihlerinde gerçekleşecek seminerlerin ilk konuğu CNN Türk Ekonomi Müdürü Emin Çapa oldu.

KTO- Karatay Üniversitesi Küresel İşletme Topluluğu öncülüğünde düzenlenen "Farklılaşmaya İlk Adım" seminerleri başladı.

17-18-19 Nisan 2013 tarihlerinde gerçekleşecek seminerlerin ilk konuğu CNN Türk Ekonomi Müdürü Emin Çapa oldu.

Programın açılış konuşmasını yapan KTO-Karatay Üniversitesi Küresel İşletme Topluluğu Başkanı Tülin Gökçil, amaçlarının okul öğrencilerine meslek ve iş kolu seçiminde yardımcı olacak bilgilere ulaşmalarını ve öğrenci arkadaşlarının firma ve sektör temsilcileri ile buluşmalarını sağlamak olduğunu belirtti.

KTO-Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Torlak ise, kariyer basamaklarını tırmanan öğrencilerinin bireysel çabaları ile bu etkinliği düzenlediğini söyleyerek, "Üniversitede başlayan kariyeriniz bu tür organizasyonlarla gelişecek. Bu anlamda Küresel İşletme Topluluğumuz güzel bir başlangıç yaptı. Gerek öğrencilerimize gerekse seminere katılım göstererek öğrencilerimize destek olan misafirlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Farklılaşmaya İlk Adım seminerlerinin ilk gün konuğu olan CNN Türk Ekonomi Müdürü Emin Çapa, öğrencilerin ülke tarihini bilmesi gereken bir nesil olduğunu ifade ederek, "Kaçınız Alaaddin Camisini gezdi? Ben her geldiğimde ziyaret ediyorum. Çok özel bir şehirdesiniz, burası Selçuklu gibi bir devlete başkentlik yapmış bir şehir ve siz bu şehrin tarihini tüm ayrıntılarıyla bilmek zorundasınız. Sizin üniversite okumanız bu ülkenin aydınları olmanız demektir. Bu yüzden araştırmalı, öğrenmeli ve bir farkınız olmalı. Siz buraya meslek sahibi olmaya gelmemelisiniz, zihinsel, bilimsel bir farklılık edinmeye gelmelisiniz. Bunun için çaba sarf etmelisiniz. Başarı kolay elde edilmez emek ister" şeklinde konuştu.

Bilgi ve deneyimini öğrencilerle paylaşan Çapa'ya programın sonunda Rektör Prof. Dr. Ömer Torlak tarafından plaket verildi. - KONYA

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Karatay Üniversitesi Ömer Torlak Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title