Haberi Paylaş
Esentepe Parkı'nın Temeli Atıldı

Esentepe Parkı'nın Temeli Atıldı

Yerel Haberler

Gerede Belediyesi tarafından ihaleye çıkarılan ve Esentepe Mesire Alanı'nda yapılacak olan park kafenin temel atma töreni yapıldı.

Gerede Belediyesi tarafından ihaleye çıkarılan ve Esentepe Mesire Alanı'nda yapılacak olan park kafenin temel atma töreni yapıldı.

İhaleyi kazanan yüklenici firma tarafından Esentepe Mesire Alanı'nda düzenlenen törende konuşan Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, Gerede'nin öğrenci, sanayi ve turizm şehri olduğunu ve şehirde turizm açısından eksiklerin tamamlandığını söyledi.

Esentepe Mesire Alanı'nın Bolu'nun cennet köşelerinden biri olduğunu ifade eden Baygın, "Yaz ve kış aylarında yerli yabancı turist akınına uğruyor. Belediye olarak önce metruk halde bulunan Esentepe Havuzlu Bahçeyi yap işlet devret modeli ile ilçeye kazandırdık. Eski Gerede Evi Butik Oteli kendi öz kaynaklarımızla bitirme aşamasına geldik yakında anahtar teslimi ile işletme ihalesine çıkacağız" şeklinde konuştu.

Şehir merkezindeki çalışmaların yanı sıra mesire alanında da turizme katkı sağlayacak çalışmaların olduğunu vurgulayan Baygın, "Esentepe Parkın temelini attık. Temelini attığımız hiçbir işimizi bugüne kadar yarım bırakmadık. Bu inşaatı da en kısa sürede tamamlayıp halkımızın kullanımına sunacağız. İlçemize bölgemize hayırlı olsun" dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyelerinin temel atma butonuna basması ile temel atma işi gerçekleştirildi.

Mülkiyeti Gerede Belediyesi'ne ait Esentepe Park Kafe binası, yap işlet devret ihale yöntemi ve kapalı teklif ihale usulü ile yapıldı. İhaleyi kazanan yüklenici Erol Erdoğan ile yapılan sözleşme sonrası inşaat çalışmaları başladı. Sözleşme gereği ihaleyi kazanan Erdoğan, Esentepe Parkı 19 yıl 11 ay süreyle işleteceği bildirildi. - BOLU

Kaynak: AA / Yerel

Erol Erdoğan Gerede Bolu Yerel Haberler

title