Elmadağ'da Yıl Sonu Sergisi Açıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Elmadağ'da Yıl Sonu Sergisi Açıldı

AA - Yerel
Elmadağ'da Yıl Sonu Sergisi Açıldı

ANKARA (AA) – Elmadağ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü kursiyerlerinin bir yıl boyunca ürettiği ürünler, yıl sonu sergisinde beğeniye sunuldu.

ANKARA (AA) – Elmadağ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü kursiyerlerinin bir yıl boyunca ürettiği ürünler, yıl sonu sergisinde beğeniye sunuldu.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Halil Dede Ayan, açılışta yaptığı açıklamada, büyük bölümünü ev hanımlarının oluşturduğu kursiyerlerin bir yıl boyunca yaptıkları el emeği göz nuru eserleri sergilediklerini ifade etti.

Ayan, "Kursiyerlerimizin yaptıkları çalışmalar içerisinde el işi, keçe, tezhip ve ebru sanatıyla üretilmişler eserler var. Bunun yanında Elmadağ yöresine ait cicim kilimleriyle nakış eserlerimiz var. Verdiğimiz kurslarla hem kültürel değerlerimizi yaşatmaya çalışıyor. Hem de kursiyerlerin aile bütçelerine ek kazanç sağlamalarını amaçlıyoruz" diye konuştu.

Belediye Kültür Merkezi'ndeki açılışa Kaymakamı Resul Kır, Belediye Başkanı Gazi Şahin, ilçe idari amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Sergi, 3 gün süreyle gezilebilecek.

AA / Yerel

Elmadağ, Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title