Haberler

Ekvatorlu üniversite öğrencisi Bayburt soğuğu ve karlı havası karşısında şaşırdı

Abone Ol

Kar yağışının etkili olduğu, Sibirya soğuklarının iyiden iyiye hissedildiği Bayburt'ta kar bolluğu yaşanıyor.

Kar yağışının etkili olduğu, Sibirya soğuklarının iyiden iyiye hissedildiği Bayburt'ta kar bolluğu yaşanıyor. Gece başlayan kar yağışıyla birlikte Bayburt yeniden beyaza büründü. Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi vatandaşlarda kuraklık endişesine neden olurken, aralıklarla yağan ve yer yer 30 santimetreyi bulan kar, yüzleri güldürdü. Yağan karın buzlanması sonucunda ise gece saatlerinde hava sıcaklığı eksi 15 dereceye kadar düştü, araçların camları da buz tuttu.

Bayburt Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü Türkçe hazırlık sınıfı Öğrencisi olan Afrika asıllı Jacinto Osa Ndong Nchama isimli öğrenci ise kar manzarası karşısında hayretliğini gizleyemedi. Tropikal iklime sahip olan ve sıcaklık ortalaması 26 derece civarlarında olan Ekvator Ginesi vatandaşı olan Nchama, hava sıcaklığının sıfırın altına düştüğü Bayburt'ta zorlu kış şartlarına ve soğuğa alışmaya çalışıyor. Üniversite öğrenimi görmek için Bayburt'un yolunu tutan Nchama, ilk defa soğukla 5 aydır bulunduğu Bayburt'ta tanıştığını belirterek, ülkesi Ekvator Ginesi'nde soğuk havaların yaşanmadığını söyledi. Tropikal iklimli Ekvator Ginesi'nin çok sıcak olduğunu bildiren Nchama, Bayburt'un çok soğuk olduğunu kaydederek, Bayburt'ta yaşamakta güçlük çektiğini vurguladı. "Bayburt çok soğuk, Ekvator'da soğuk yok" diyerek konuşan Nchama, "Bayburt'ta öğrenciyim, 5 aydır buradayım. Bayburt çok soğuk olduğu için alışmaya çalışıyorum. Ekvator çok sıcak, orada sıcak çok fazla, burası buz gibi" sözlerini kullandı.

Bayburtlu Serhat Pekmezci isimli genç, Bayburt'a kar yağdığını duyunca tatil için gittiği Trabzon'dan apar topar geldiğini ifade ederek, karlı havanın keyfini Kocaeli'de öğrenci olan ve sömestr tatili için memleketi Bayburt'a gelen arkadaşı Özgür Demir ile sohbet edip, gezerek çıkardı. Memleketine kar hasretiyle geldiğini vurgulayan Pekmezci, "Çok şükür Bayburt'a kar yağdı, memleketimize kar hasretiyle geldik. Babamızdan, dedemizden dinlediğimiz kadarıyla eskiden bu kadar az kar yağmazmış, çok fazla kar yağarmış. Buna da şükür, biz karı seviyoruz, memleketimizin en güzel yanı" dedi.

Sömestr tatili için memleketi Bayburt'a gelen üniversite öğrencisi Özgür Demir ise, kar yağışıyla birlikte kayak sezonunu açacağını ifade ederek Kop Kayak Merkezi'ne okullar açılmadan önce gideceğini söyledi. Karın Bayburt'a çok yakıştığını belirten Demir, "Kar yağışıyla birlikte memleketimiz gayet güzel bir hal aldı, bembeyaz oldu, adeta gelinliğini giymiş gelin havası var. Mükemmel bir havamız var, biz memnunuz şehrimizden. Allah'a şükür havalar da güzel. Kop Dağına kar yağmış, yakında kayağa gitmeyi düşünüyorum" ifadelerini kullandı. - BAYBURT

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Bayburt Yağan Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

PANTENE ALTIN KELEBEK 2023 KAZANANLAR LİSTESİ: 49. Pantene AltIn Kelebek Ödülünü kimler kazandı, kazanan isimler kimler? DOĞUKAN İSLAMOĞLU KİMDİR? AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu neden öldü, kaç yaşında, hayatı ve biyografisi! BEŞİKTAŞ BAŞKANLIK SEÇİMİ SONUÇLARI: BJK yeni başkanı kim oldu 2023? Beşiktaş'ın yeni başkanı kim? Beşiktaş'ın YENİ BAŞKANI Hasan Arat kimdir, kaç yaşında, nereli? Beşiktaş Başkanlık seçimi kim kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ İNTERNET DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi İnternet Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ DİZİ ÇİFTİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Dizi Çifti ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Romantik Komedi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri Kadın Sanatçı ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri Kadın Sanatçı ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri Kadın Sanatçı ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KADIN SANATÇI kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri Kadın Sanatçı ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ERKEK SANATÇI kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri Erkek Sanatçı ödülü kime gitti?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title