"Eğitim Sistemi Yapboz Tahtasına Döndü" - Haberler
Haberi Paylaş

"Eğitim Sistemi Yapboz Tahtasına Döndü"

İhlas Haber Ajansı - Yerel
'Eğitim Sistemi Yapboz Tahtasına Döndü'

Şuurlu Öğretmenler Derneği Kayseri Şubesi eğitimde yapılan düzenlemelere dair basın açıklaması düzenledi.

Şuurlu Öğretmenler Derneği Kayseri Şubesi eğitimde yapılan düzenlemelere dair basın açıklaması düzenledi. Şube Başkanı Halil İbrahim Kabak, eğitim sisteminin yapboz tahtasına döndüğünü söyledi.

Şuurlu Öğretmenler Derneği Kayseri Şubesi'nde düzenlenen basın toplantısında Şube Başkanı Halil İbrahim Kabak, eğitim siteminin öze dönülerek değiştirilmesi gerektiğini ifade etti. Batı'dan alınanlar doğrultusunda yapılan düzenlemelerin Türk eğitim sistemine uymadığını

kaydeden Kabak şu ifadelerde bulundu: "Eğitim sistemimiz üzerinde sık sık değişikler yapılmakta adeta bir yapboz tahtasına çevrilmektedir. Ne acı bir gerçektir ki, yapılan her değişikliğin akabinde başarıda, nitelikte bir gelişme değil, gerileme yaşandığı gözlemlenmektedir. Bunun sebebi de, yapılan değişikliklerin milletimizin inancı, tarihi, kültürü ve değerlerinin göz ardı edilerek yapılmasıdır.

Kültürel yozlaşmayı, rüşveti, yolsuzluğu, cinsel istismarı ve sapıklığı, uyuşturucu, kumar ve alkol bağımlılığını, aile içi şiddeti dolayısıyla kadına şiddeti, cinayetleri, ihaleye fesat karıştırmayı, görevi kötüye kullanmayı, cezaevlerini dolduran her türlü cürüm ve suçu milletimizin inanç ve değerler sistemini esas alan gerçek bir eğitimle en asgariye indirmek hatta ortadan kaldırmak mümkündür. İslam Allah'ın rızasıdır, Batıl ise Allah'ın gazabıdır. İslamsız saadet olmaz, İslam dünya ve ahiret saadetinin tek çaresidir. İslam'ın dışında hak ve hakikat kaynağı yoktur. Bu gerçekler ışığında diyebiliriz ki; İslam'a dayanmayan hiçbir işten hayır gelmez." - KAYSERİ

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Kayseri İslam Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title