Edirne'den Kısa Kısa - Haberler
Haberi Paylaş

Edirne'den Kısa Kısa

AA - Yerel
Edirne'den Kısa Kısa

(THK) Edirne Şube Başkanlığı'nı ziyaret etti.

Edirne Valisi Hasan Duruer, Türk Hava Kurumu

(THK) Edirne Şube Başkanlığı'nı ziyaret etti.

Şube binasındaki ziyarette, Duruer, Edirne'deki havacılık faaliyetlerini desteklediğini söyledi. TKH yetkilileri ise Duruer'e Edirne'deki havacılık tarihi, THK'nın gerçekleştirdiği kurs ve etkinliklere ilişkin bilgi verdi.

Ziyarette, yetkililer günü anısına Duruer'e anı madalyası hediye etti.

-TURKMSIC üyesi bir grup öğrenci ücretsiz diyabet taraması yaptı-

(Fotoğraflı)

Trakya Üniversitesi (TÜ) Türk Tıp Öğrencileri Uluslararası Birliği

(TURKMSIC) üyesi bir grup öğrenci, ketteki bir alışveriş merkezlerinde ücretsiz diyabet ölçümü yaptı.

Grup adına açıklama yapan Barçın Barı, vatandaşlara ücretsiz kan şekeri ölçümü ile diyabet taraması yaptıklarını söyledi. Taramanın, tıp fakültesi öğrencilerinin ücretsiz bir hizmeti olduğunu belirten Barı, "Bu sayede gizli kalmış diyabet hastalarına tanı koyarak ve Sağlık Bakanlığı'nın broşürlerini dağıtarak halkımızı bilgilendirmeye çalışıyoruz. Yaklaşık bin kişinin kan şekerini ölçmeyi planlıyoruz" dedi. Barı, yaptıkları ölçümlerde değerlerin genellikle normal çıktığını, yüksek çıkan vatandaşları da sağlık kuruluşlarına yönlendirdiklerini kaydetti.

-AK Parti'den engelli çocuğa tekerlekli sandalye-

(Fotoğraflı)

AK Parti İl Özürlüler Koordinasyon Merkezi, engelli bir çocuğa tekerlekli sandalye armağan etti.

AK Parti İl Özürlüler Koordinasyon Merkez Başkanı Nayim Oruçoğlu ile Ak Parti İl Yaşlılar Koordinasyon Merkezi Başkanı Remzi Yörük, Çavuşbey Mahallesi'nde ailesiyle oturan bedensel engelli Yusuf Göker'e tekerlekli sandalye hediye etti.

- "Uzunköprü modeli" için Bakanlık, yerinde inceleme yaptırdı-

(Fotoğraflı)

Edirne Roman Derneği Başkan Yardımcısı Bahattin Ulusoy, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'e yoksul Roman vatandaşları için önerdikleri projenin kabul edildiğini bildirdi.

Ulusoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'i "Roman Forumu" olarak ziyaretleri sırasında yoksul Roman vatandaşları için önerdikleri projenin kabul gördüğünü, projenin yerinde incelenmesi için incelemelerin yapıldığını söyledi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Cengiz Yücedal'ın Uzunköprü'ye gelerek Romanlar için yapılan konutlarda incelemelerde bulunduğunu ifade eden Ulusoy, şunları kaydetti:

"Sayın bakanımızı ziyaretimizde TOKİ'nin haricinde yoksul Roman vatandaşlar için yapılacak konutların valilik ve kaymakamlıklar aracılığıyla da yapılabileceğini ve bunun bir örneğinin Uzunköprü'de kaymakamlıkça yapıldığını belirtmiştik. Bu 'Uzunköprü modelini' beğenen Bakan Şahin, bu konuda talimat vererek, incelemelere başlatmıştır. Önerdiğimiz bir modelin beğenilmesi bizleri sevindirdi. Uygulanması halinde, tüm Türkiye'de konut konusunda başarılı bir iş çıkarılacağı inancındayız."

-Batı Trakyalı Türk Azınlığı heyeti Enez'i ziyaret etti-

(Fotoğraflı)

Batı Trakya Türk Azınlığı heyeti Enez'de ziyaretlerde bulundu.

Türkiye'nin Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı, Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, Mustafçova Belediye Başkanı Mustafa Cukal, Kozlukebir Belediye Başkanı İbrahim Şerif ile gazetecilerden oluşan heyet Enez Kaymakamı Fatih Baysal'ı ziyaret etti.

Baysal, kaymakamlık binasındaki ziyarette yaptığı açıklamada, Enez'in Yunanistan'la sınır ilçesi olduğunu, iki ülke ve bölgeler arasındaki ilişkilere büyük önem verdiklerini söyledi.

Enez'in köyleriyle birlikte 10 bin nüfusa sahip olduğunu vurgulayan Baysal,

"Enez, yazları bir tatil ve turizm merkezi haline geliyor. Yazın nüfusumuz 70 bine yaklaşıyor. Bu bölgede 10 bin civarında yazlık bulunuyor. Turizm sektörünün gelişmesi için müsait bir yer. Son yıllarda bu alanda ciddi bir atılım yaşanıyor. Yunanistan'dan da çok sayıda misafirimiz oluyor. Biz bunun artmasını ve ilişkilerin her iki ülke halkının yararına gelişmesini ve ilerlemesini istiyoruz" diye konuştu.

Muhabir: Ekip / Cihan Demirci

Yayıncı: Murat Paksoy - EDİRNE

AA / Yerel

Uzunköprü Ak Parti Enez Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title