Düzce'de 448 TOKİ Konutu İçin 7 Bin 319 Başvuru Yapıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Düzce'de 448 TOKİ Konutu İçin 7 Bin 319 Başvuru Yapıldı

AA - Yerel
Düzce'de 448 TOKİ Konutu İçin 7 Bin 319 Başvuru Yapıldı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından dar gelirli vatandaşlar için yaptırılan 448 konutun kurası törenle çekildi. 448 konut için 7 Bin 319 başvuru yapıldı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından dar gelirli vatandaşlar için yaptırılan 448 konutun kurası törenle çekildi. 448 konut için 7 Bin 319 başvuru yapıldı.

Düzce 18 Temmuz Spor Salonunda gerçekleştirilen TOKİ kura çekimi törenine Düzce Valisi Vasip Şahin, AK Parti Düzce Milletvekili Celal Erbay, TOKİ Finansman Daire Başkanı Ayhan Karaca ve başvuru yapan vatandaşlar katıldı.

Düzenlenen programda konuşan TOKİ Finansman Daire Başkanı Ayhan Karaca, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile TOKİ'nin ortak bir çalışmaya imza attığını belirtti.

Bu projede iki kurumun el ele verdiğini ifade eden Karaca, "448 konutun inşasına başlandı. TOKİ bu projenin haricinde Düzce'de 4 bin 935 konuta başladı. Hazırlanan projelerle toplam 5 bin 628 konuta ulaşacağız. Bugün kurada çıkmayanlar üzülmesin, yeni arsalar oluşturarak projeler yapacağız" dedi.

Vali Vasip Şahin ise 448 ailenin sıcak yuvasına kavuşması için kura çekildiğini, Düzce'de deprem sonrasında konut ihtiyacının hat safhaya çıktığını belirterek, hükümetin Düzce'de konut açığını görerek imkanlar ölçüsünde konut açığı giderdiğini söyledi.

Düzce'nin sosyal konut anlamında eksiği olduğunu belirten Şahin, "448 konutta bunun ilk ayağı olacak. Çıkmayanlar üzülmesin yeni projeler üzerinde çalışıyoruz, ilçelerde de sosyal konut yapacağız, bunun için arsa temin etmeye çalışıyoruz" dedi.

128 adet yapılan 1+1 konutlardan 54 tanesi 1999 Düzce depreminin ardından prefabrikelere yerleştirilen vatandaşlara kurasız bir şekilde verilirken, 74 konutun sahibi kura ile belirlendi.

Daha sonra 320 adet 2+1'lerin kurası çekildi. 7 bin 319 başvuru arasında kendisine ev çıkan vatandaşların isimleri okunduğunda sevindikleri gözlenirken, spor salonu kura çekilişini izlemeye gelen vatandaşları almadı. Salonun dışında kalan çok sayıda vatandaş ise çekilişi dışarıda banklara oturarak dinledi.

Yaşanan yoğunluk nedeniyle baygınlık geçiren iki vatandaş, salon önünde hazır bekletilen 112 acil servis ambulansına alınarak tedavi edildi.

- DÜZCE

AA / Yerel

Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title