Döşemealtı'nda Bayramlaşma - Haberler
Haberi Paylaş

Döşemealtı'nda Bayramlaşma

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Döşemealtı'nda Bayramlaşma

Antalya’nın Döşemealtı ilçesi’nde bayramlaşma töreni düzenlendi.

Antalya'nın Döşemealtı ilçesi'nde bayramlaşma töreni düzenlendi. Döşemealtı'nın Bahçeyaka Mahallesi Kapalı Pazar yerinde yapılan bayramlaşma törenine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Bayramlaşma töreni öncesinde Belediye Başkanı Turgay Genç, L Tipi Kapalı Cezaevi Özel Tip Cezaevi Jandarma Bölük komutanlığını ziyaret etti. Burada askerlerle tek tek bayramlaşan Başkan Genç askerlerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Daha sonra kapalı pazar yerinde Kaymakam Mehmet Baygül, Belediye Başkanı Turgay Genç, İlçe Emniyet Müdürü Ali Saydam, İlçe Jandarma Komutanı Tolga Seçkin Zafer'nin katılımıyla bayramlaşma töreni düzenledi. Döşemealtı Protokolü vatandaşlarla bayramlaşırken, şeker ve kolonya ikram edildi.

Araç tanıtımı

Bayramlaşma töreninin ardından belediye filosuna yeni katılan araçların tanıtımı yapıldı. Belediye Başkanı Turgay Genç, yeni alınan araçların tanıtımını özellikle bugün yapmak istediklerini belirterek, "Mübarek kurban bayramıyla bu güzel hizmetin açılışını birlikte yapmanın gururunu yaşıyorum. Sizlerin takdiri ile seçildikten sonra ilçeme hizmet etmek için gece gündüz demeden ve yorulmadan çalışmaya başladık. Göreve geldikten sonra ilk iş olarak belediyenin mali yapısını düzenleyerek projelerimizi hayata geçirmek üzere çalışmalar yaptık. Kendi öz kaynakları ile proje yapan ve uygulayan bir belediye olmaktan gurur duyuyorum. Parke tesisi ve atölyeler yaparak kendisi üreten bir belediye olurken, evi olup ta yolu olmayan bir çok alanımız olduğu için bu yaraya neşter vurduk. 2,5 yıl içerisinde 360 kilometre yeni yol açtık. Kent meydanları, parklar, sosyal donatı merkezleri, çok amaçlı kapalı Pazar yerleri yaptık ve yapıyoruz. ve şimdide ilçenin en büyük ihtiyacı olan 100 yataklı hastane için adım attık. Bütün alt yapısı ve mali bütçesi hazırlanan hastanenin temelini Kasım ayında atacağız ve en kısa sürede siz hemşerilerimin hizmetine sunacağız. Bugünde 6 milyon lira tutarındaki iş makinesi ve araçlarımızı filomuza katmanın gururunu yaşıyorum" dedi.

Törenin ardından iş makinesinin üzerine çıkan Başkan Genç, yeni alınan araçlarla birlikte ilçede tur attı. İlçe turunun ardından bayram ziyaretlerini sürdüren Belediye Başkanı Genç, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve ilçe Jandarma Komutanlığını ziyaret etti.

Polis ve askerlerle bayramlaşan Genç, daha sonra Halil Akyüz Huzurevi sakinlerinin elini öperek bayramlarını kutladı. Yaşlılarla sohbet eden Genç ve beraberindeki ilçe protokolü hatıra fotoğrafı çektirdi.

Huzurevi ziyaretinin ardından Hüseyin Savaş Semt polikliniğine de bayram ziyaretinde bulunan protokol sağlık personeli ve tedavi için gelen vatandaşların bayramını kutlayıp geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Başkan Genç ve beraberindekiler Sevgi evini de ziyaret etti. Genç, burada kalan küçük çocuklara bayram hediyesi verdi. Çocukların mutluluğuna ortak olan Genç ve beraberindekiler daha sonra buradan ayrılıp ilçede bulunan şehit ailelerinin evlerini ziyaret etti. Şehit Ahmet Küçükadalı ve Hamza Özgüç'ün Döşemealtı ilçesinde yaşayan anne ve babalarını ziyaret edip ellerini öpen Turgay Genç, "bizlerde sizin evladınızız vatan için şehit olmuş kardeşlerimizin ailelerinin ellerini öpmek bizim için onurdur" dedi. - ANTALYA

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Belediye Başkanı Genç, Turgay Genç, Döşemealtı, Antalya, Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title