Din görevlilerine 'kadına yönelik şiddetle mücadele' konulu seminer verildi - Haberler
Haberi Paylaş

Din görevlilerine 'kadına yönelik şiddetle mücadele' konulu seminer verildi

İhlas Haber Ajansı - Yerel
 - Güncelleme:
Din görevlilerine 'kadına yönelik şiddetle mücadele' konulu seminer verildi

Aydın'ın Söke ilçesinde din görevlilerine kadına yönelik şiddetle mücadele konulu seminer verildi.

Aydın'ın Söke ilçesinde din görevlilerine kadına yönelik şiddetle mücadele konulu seminer verildi.

Söke Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Recep Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenen seminere İlçe Müftülüğü'nde görevli din görevlileri katıldı. Söke Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünde görevli öğretmen Tuğba Çınar tarafından slaytlar eşliğinde istatistik verilerle kadına yönelik şiddetin tanımı, şiddetin türleri, şiddete uğrayan kadınların takip edecekleri yol ve yöntemler, kadına yönelik şiddete müdahaleler, şiddet mağduruna verilecek koruyucu tedbir kararları, şiddeti önleme ve izleme merkezine ulaşmanın yolları anlatıldı.

Kadına yönelik şiddeti doğuran ve pekiştiren olumsuz tutum ile davranışların ortadan kaldırılması amacıyla, toplumsal farkındalık, duyarlılık, bilinç kazandırmak için çalışmalar gerçekleştirildiğini ifade eden Çınar, "Kadına yönelik şiddet, fiziksel ve ruhsal bütünlüğümüze zarar veren bir halk sağlığı sorununa dönüşmüş durumda. Kadınların yapılan fiziksel, cinsel, psikolojik ya da ekonomik şiddetten zarar gördüklerine, buna maruz kalan kadınların yanı sıra buna tanık olan çocukları ve bir bütün olarak aileyi de olumsuz etkiliyor. Birey olarak şiddetin nedeni ne olursa olsun, kime uygulanırsa uygulansın, bunun haklı bir sebebinin olmadığını hepimiz ifade etmeliyiz" dedi. - AYDIN

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Recep Yazıcıoğlu Hisarcık Çınar Aydın Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title