Haber : Hurda Malzemeler, Didim'de Sokak Hayvanları İçin Yuva Oldu - Haberler

Haberi Paylaş

Hurda Malzemeler, Didim'de Sokak Hayvanları İçin Yuva Oldu

 - Güncelleme:
Hurda Malzemeler, Didim'de Sokak Hayvanları İçin Yuva Oldu

Didim Belediyesi tarafından hurda malzemeler kullanılarak hazırlanan kedi ve köpek evleri, kentin dört bir yanına yerleştirildi.

Didim Belediyesi tarafından hurda malzemeler kullanılarak hazırlanan kedi ve köpek evleri, kentin dört bir yanına yerleştirildi.

Didim Belediyesi tarafından geçmişte düzenlenen etkinliklerde stant ve sergi alanı olarak kullanılan, etkinliklerin sona ermesi ile hurdaya ayrılan malzemeler, Didim Belediyesi Heykel Atölyesi'nde tekrar hayat buldu. Kamu kaynaklarını harcanmadan, tamamı hurda malzemeler kullanılarak yapılan kedi ve köpek evleri, ilçenin dört bir yanına yerleştirildi.

Dünyaca ünlü Apollon Tapınağı şeklinde hazırlanan köpek kulübeleri ile 'Kedi Vapuru' olarak isimlendirilen vapur şeklindeki kedi evleri, kent estetiğine de katkı sağladı.

DİDİM BELEDİYESİ, CAN DOSTLARIN YANINDA

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, can dostalara yönelik çalışmalarının süreceğini belirterek, şunları söyledi:

"Hayvan dostu kentimiz Didim'de geçmişte aldığımız kararlar ile petshoplarda hayvan satışını ve havai fişek kullanılmasını yasaklamıştık. Sokak hayvanları için mama fabrikası kurmak için CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile ilk adımı atmamızın hemen ardından bugün bir projeyi daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Geçmişte düzenlediğimiz etkinliklerde hurdaya çıkan birçok malzememiz oldu. Belediyemiz bünyesinde sağladığımız imkanlar ile bu malzemeleri geri dönüştürerek sokak hayvanlarımız için tekrar hayata döndürdük ve kulübeler ürettik. Gerek tasarımıyla gerekse de işlevleriyle kentimize çok yakışan bu kulübeleri Didim'in dört bir yanına yerleştirdik. Bu çalışmada emeği geçen personellerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Can dostlarımız için çalışmalarımız sürecek."

ANKA / Yerel

Didim Belediyesi kedi Yerel Haberler

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Son Dakika Haberleri

title