Haberler

Çukurova Belediyesi'nden Çocuklara Astronomi ve Uzay Eğitimi

Güncelleme:

Çukurova Belediyesi Tesisler Müdürlüğü, Gülen Yüzler Semt Kreşleri öğrencilerine yönelik astronomi ve uzay eğitimleri düzenliyor.

Çukurova Belediyesi, Gülen Yüzler Semt Kreşleri öğrencilerine yönelik astronomi ve uzay eğitimleri düzenliyor.

Çukurova Belediyesi'nin Gülen Yüzler Semt Kreşleri'nde çocuklar uzay ve astronomi bilimiyle tanışıyor. Uzay ne demek, uzayda hangi gezegenler bulunur, diğer gezegenlerde yaşam var mıdır, gezegenlere yolculuk nasıl yapılır, astronot kime denir, neden farklı bir kıyafet giyer gibi sorulara yanıtların verildiği, aynı zamanda bu cevapların görsel materyallerle desteklendiği etkinliklerde çocuklar sorularıyla dünyalarını aydınlatıyor.

Gülen Yüzler Semt Kreşleri'nde uygulanan bilim etkinlikleriyle ilgili düşüncelerini anlatan Çukurova Belediyesi Başkanı Soner Çetin, şunları söyledi:

"Tesisler Müdürlüğü'ne bağlı semt kreşlerimiz çok değerli bizim için. Çocuklara eğlenerek öğrenmeyi ve keşfetmenin heyecanını aşılamak istiyoruz. Çünkü çocuklar öğrenmeyi sevdiklerinde harika şeyler olur. Bilgi ve teknolojinin gittiği yeri yakalamak için her zaman çalışmaya, üretmeye, düşünmeye devam edeceğiz. Çocuklarımız ülkemizin geleceği. Onlara en doğru bilgiyi en iyi şekilde vermek için öğretmenlerimiz hizmet vermeye devam edecektir."

Kaynak: ANKA / Yerel

Çukurova Yerel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title