Çeşme'nin Kurtuluş Yıl Dönümü - Haberler
Haberi Paylaş

Çeşme'nin Kurtuluş Yıl Dönümü

AA - Yerel
Çeşme'nin Kurtuluş Yıl Dönümü

Çeşme'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü kutlandı.

Çeşme'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü kutlandı.

İnkılap Caddesi'nde kortej yürüyüşüyle başlayan törende, Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk anıtına çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, konuşmasında, Kurtuluş Savaşı'nın yurdun düşman işgalinden kurtarılmasının yanında Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı tarihin de başlangıcı olduğunu söyledi.

Çeşme halkının Atatürk'ün devrim ve ilkelerinin, Türkiye Cumhuriyeti'nin değer ve kazanımlarının bekçisi olmaya devam edeceğini ifade eden Dalgıç, şöyle konuştu:

"Sağanak gibi gelen şehit haberlerinden, kurtuluş coşkusunu yaşayamıyoruz. Çünkü içimiz, yüreğimiz yanıyor. Biz bu kurtuluş savaşını hep birlikte kazanmadık mı? Etnik kökenimiz ne olursa olsun, bu özgürlük zaferinde herkesin payı yok mu? Öyleyse bu kavga, kin, nefret niye? Çeşme halkı olarak ülkemizin içinde bulunduğu terör belasından bir an önce kurtulmasını, şehitler listesine yeni isimler eklenmemesini diliyoruz. Masum evlatların, fedakar anne ve eşlerin, can yoldaşı kardeşlerin gözyaşı ve feryadı, bir an önce bitsin."

Törene, Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Garnizon Komutanı Binbaşı Yücel Ercan, CHP İzmir Milletvekilleri Tacettin Bayır ve Musa Çam, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

AA / Yerel

Mustafa Kemal Atatürk, Muhittin Dalgıç, Türkiye, Çeşme, Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title