Çankırı'ya Ekolojik Kentsel Tasarım Atölyesi - Haberler
Haberi Paylaş

Çankırı'ya Ekolojik Kentsel Tasarım Atölyesi

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Çankırı'ya Ekolojik Kentsel Tasarım Atölyesi

Çankırı Belediyesi, bir ayağını üstlendiği “Çankırı Ekolojik Kentsel Tasarım Atölyesi” çalışması ile çevre farkındalığını arttıracak önemli bir proje başlattı.

Çankırı Belediyesi, bir ayağını üstlendiği "Çankırı Ekolojik Kentsel Tasarım Atölyesi" çalışması ile çevre farkındalığını arttıracak önemli bir proje başlattı.

Çankırı Belediyesi ve Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Peyzaj Mimarlığı Ana Bilim Dalı işbirliği ile oluşturulan "Çankırı Ekolojik Kentsel Tasarım Atölyesi" kapsamında çalışma gerçekleştirecek ekip Çankırı'ya geldi.

Sorumlu öğretim üyeleri Prof. Dr. Halim Perçin, Prof. Dr. Oğuz Yımaz, Prof. Dr. Şükran Şahin, Doç, Dr. E. Figen Dilek İlke ve Yardımcı Doç. Dr. Işıl Çakçı Kaymaz'ın eşliğinde 20 lisansüstü öğrencinin bulunduğu ekip, Çankırı'da belirlenen ortak çalışma alanlarında yürütülecek kentsel peyzaj planlama ve tasarım çalışmaları ile ilgili incelemelerde bulundu. Öncesinde çalışma programına göre proje gruplarını belirleyerek görev dağılımını belirleyen atölye üyeleri, ön veri toplama çalışmalarının ardından Çankırı'ya geldi. Belediye Sarayı 4. kat toplantı salonunda Belediye yetkililerince bilgilendirme toplantısı yapıldı. Çalışma grupları, Çankırı arazi gezisi yaparak proje alanlarını belediye ile birlikte belirledi. Çankırı'nın kimliği, tarihi ve kültürel dokusu, peyzajı ve siluetinin korunması, ekolojik değerlerinin ön plana çıkartılması öneri projelerin temel çatısını oluşturacak.

20 Ekim 2015'de başlayan atölye çalışmaları, kesinleşmiş projelerin paftaları ve sunumları ile sonuç ürünlerin ekolojik etki değerlendirmelerinin 29 Aralık 2015 tarihinde düzenlenecek proje yarışmasında Çankırı'da değerlendirilerek sergilenecek. - ÇANKIRI

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Ankara Üniversitesi Çankırı Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title