Bulgarlardan sonra Yunanlar da o şehre akın edecek - Haberler
Haberi Paylaş

Bulgarlardan sonra Yunanlar da o şehre akın edecek

İhlas Haber Ajansı - Halil Dağ - Yerel
 - Güncelleme:

Bulgarlardan sonra Yunanlar da o şehre akın edecek Yunan ve Bulgar turistler için 3 dilde broşür dağıtıyorlarTEKİRDAĞ Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesi Bulgar turistlerden sonra Yunan turistleri ağırlamak için İpsala Sınır Kapısı'nda Süleymanpaşa'yı tanıtan broşür dağıtıyor.

Bulgarlardan sonra Yunanlar da o şehre akın edecek

Yunan ve Bulgar turistler için 3 dilde broşür dağıtıyorlar

TEKİRDAĞ Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesi Bulgar turistlerden sonra Yunan turistleri ağırlamak için İpsala Sınır Kapısı'nda Süleymanpaşa'yı tanıtan broşür dağıtıyor.

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesine gelecek olan turist sayısını arttırmak ve kentin tanınırlık oranını yükseltmek için çalışma başlatan Süleymanpaşa Belediyesi; Bulgarca, Türkçe ve Yunanca olmak üzere üç dilde hazırladığı broşürleri sınır kapılarında dağıtıyor. Kapıkule, Hamzabeyli, Pazarkule ve İpsala Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yapan sürücülerin yanı sıra, yurtdışına çıkış yapan araçlar sürücülerine verilen broşürlerde, Süleymanpaşa'nın tarihi ve turistik yerlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel aktivitelerin detaylı anlatımları yer alıyor. Süleymanpaşa'ya özgü yemeklerin de yer verildiği broşürlerde şehirde alışveriş yapılabilecek noktalar da yer alıyor.

Belediye personelleri ile birlikte İpsala Sınır Kapısı'nda broşürlerin dağıtımını gerçekleştiren Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, "Süleymanpaşa'da yaşayan kıymetli hemşerilerim. İpsala Gümrük Kapısı'ndayız. Bir kaç aydır Süleymanpaşa Belediyesi olarak gümrük kapılarımızda Süleymanpaşa'yı tanıtan broşürler dağıtıyoruz. Son birkaç aydır hem Bulgaristan'dan hem Yunanistan'dan ciddi bir turist akınıyla karşı karşıyayız. Çok şükür, bin şükür. Esnafımızın işlerinin biraz daha hızlanması, pandemi dönemindeki o açığı kapatabilmekle alakalı biz de Süleymanpaşa Belediyesi olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. İşte o çalışmalardan bir tanesine bu hafta ben de dahil oldum. Arkadaşlarımız burada Süleymanpaşa'yı anlatan broşürler dağıtıyor. Allah nasip ederse önümüzdeki hafta itibariyle Kiraz Festivalinin anlatıldığı, tarihlerinin belirtildiği, hangi sanatçıların geldiğini gösteren broşürler dağıtılacak. Bir de 1 Haziran - 14 Temmuz arasında Allah nasip ederse Süleymanpaşa'da indirim günleri ve indirim şenlikleri tanıtımı hazırladık. O kırk dört gün boyunca Süleymanpaşa'yı tanıtan, Süleymanpaşa'da güler yüzlü esnaflarımızı anlatan broşürler sayesinde hem Yunanistan'dan hem Bulgaristan'dan daha fazla turist ağırlayacağımıza inanıyorum. İnşallah güzel olacak. Hep birlikte daha iyi işler başaracağımıza inanıyorum" dedi.

İhlas Haber Ajansı / Halil Dağ - Yerel

Yerel Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title