Haberi Paylaş

Brail Alfabesi İle Üniversiteli Oldular

Brail Alfabesi İle Üniversiteli Oldular

Yerel Haberler

Batmanda görme engelli 10 kişi, Brail Alfabesinden öğrendikleri okuma-yazmadan sonra Üniversiteyi kazanmayı başardılar.

Görme engelliler Üniversiteli oldu

Batman Görme Engelliler Derneği tarafından daha önce hazırlanan kurslarına katılan 10 görme engelli, büyük bir azim örneği göstererek üniversiteli oldu.

Brail Okuma-Yazma kurslarına katılan ve eğitimleri olmayan 10 öğrenci lise eğitimlerini tamamlayarak Üniversiteleri kazanmayı başardılar.

Dernek Başkanı Adnan Sapancı, "Derneğimizin daha önce hazırladığı Brail Okuma-Yazma Kurslarına katılan görme engelli kursiyerlerimiz, büyük bir başarı örneği sergileyerek öğrencilerine devam etmişler ve 10 kişi üniversiteli olmuştur. Bu bizi oldukça memnun etmiş ve görme engellilerin ne denli azimli olduklarını göstermiştir" dedi.

Temsilci / Yerel

Batman Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber Temsilci tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Temsilci tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Temsilci kurumudur.
title