Bozüyük'ten Kısa Kısa Bozüyük Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan 'Bayramı Yardımı' - Haberler
Haberi Paylaş

Bozüyük'ten Kısa Kısa Bozüyük Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan 'Bayramı Yardımı'

AA - Yerel
Bozüyük'ten Kısa Kısa Bozüyük Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan 'Bayramı Yardımı'

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından, ihtiyaç sahibi ailelere bayram yardımı yapıldığı bildirildi

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından ihtiyaç sahibi ailelere bayram yardımı yapıldığı bildirildi.

Vakıf Müdürü Hayri Özcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı öncesinde, yoksul ailelerin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için Kaymakam Köksal Şakalar başkanlığındaki mütevelli heyetince, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından başvuruları alınan ve gerekli araştırmaları yapılan muhtaç 239 vatandaşa, kendi ihtiyaçlarını diledikleri şeklide alabilmeleri adına 101 bin 450 lira nakdi yardım yapıldığını söyledi.

Vakıf başkanlığı olarak gıda yardımlarının yanında 2013 yılı içerisinde 378 aileye 2'şer ton kömür, eğitim dönemi başlangıcında 323 öğrenciye 48 bin 450 lira eğitim yardımı yapıldığını ifade eden Özcan, şöyle konuştu:

"Eşini kaybetmiş ve muhtaç olduğu tespit edilen 114 dul bayana, ayda 250 lira maaş bağlanmakla beraber, çeşitli sebeplerle yemeğini yapamayan 60 vatandaşımıza da aşevinden günde 2 öğün sıcak yemek verilmektedir. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak muhtaç olduğuna karar verilen engellilere, yaşlılara, askere giden vatandaşlarımızın muhtaç olan eş yada annelerine aylık bağlanmakta, genel sağlık sigortası kapsamında sosyal güvencesi olmayan kişilerin gelir testi başvuruları alınarak mütevelli heyetince karar bağlanmaktadır."

Kandilli ve Osmaniye Köyleri'nde çiftçi toplantısı

Bozüyük Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından Kandilli ve Osmaniye Köyleri'nde çiftçi eğitim ve bilgilendirme toplantıları yapıldığı bildirildi.

İlçe müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, özel bir firma ile yapılan bağlantı neticesinde tohumluk temini yapılarak 2013-2014 sezonunda gerçekleştirilecek yem bezelyesi demonstrasyonu hakkında çiftçilere bilgiler verilerek, başarılı sonuç alınması halinde yaygınlaştırılabilmesi amacıyla eğitim toplantıları düzenlendi.

Bozüyük Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından belirli aralıklarla bu tür toplantıların devam edeceği kaydedildi. - Bilecik

AA / Yerel

Köksal Şakalar Kurban Bayramı Bilecik Bozüyük Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title