Bilecik'ten Kısa Kısa - Haberler
Haberi Paylaş

Bilecik'ten Kısa Kısa

AA - Yerel
Bilecik'ten Kısa Kısa

Bilecik Encümeni toplantısı, Vali Vekili Metin Çınar başkanlığında yapıldı.

Bilecik Encümeni toplantısı, Vali Vekili Metin Çınar başkanlığında yapıldı.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halis Nalbant, İl Encümeni üyeleri Erol Duğan, Hayati Kaba, Nuri Aslan, Hüseyin Ünal ve Hüseyin Öteyaka ile ilgili daire müdürlerinin hazır bulunduğu toplantıda, gündeme alınan 6 konu görüşüldü.

Toplantıda, Osmaneli Büyükyenice köyü ile Soğucakpınar köyü yol kavşağı yol ayırımı, yapımı ve onarımı projesi kapsamında yol projesinin çakışması nedeniyle parsellerin kamu yararı kararı alınması, Özel İdaresine ait Gazipaşa Mahallesi Dedeoğlu Caddesi'ndeki iş yerinin kiralanması ve Valilik makam hizmetlerinde kullanılan aracın açık teklif usulüyle satışının yapılması ile diğer gündem maddeleri görüşüldü.

-"Gönül Elçileri" projesine destek

(Fotoğraflı)

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde başlatılan ve Bilecik'te Vali Halil İbrahim Akpınar'ın eşi Dr. Nihal Akpınar'ın himayelerinde yürütülen "Gönül Elçileri" projesi kapsamında, Huzurevi'ndeki yaşlılara saç bakımı yapıldı.

Gönül elçisi kuaför Aykut Büyükceylan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muhammed Akgül ve İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Gönül Günaydın Çabukoğlu'nun katıldığı etkinlikte, huzurevinde kalan yaşlı kadınların saç bakımlarını yaptı.

Kadınlara saç kesimi ve bakımı hizmeti sunan gönül elçisi Büyükceylan, imkanı bulunan herkesin birer gönül elçisi olabileceğini ve projeye destek verebileceğini belirterek, bakım hizmeti alan yaşlıların mutluluklarının kendilerini daha da mutlu ettiğini söyledi.

İl genelinde 740 kişinin "Gönül Elçisi" olduğu ve çalışmaların devam ettiği bildirildi.

-Üniversiteli öğrencilerden huzurevine ziyaret

(Fotoğraflı)

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi öğrencileri, Huzurevini ziyaret etti.

Edebiyat Kulübü öğrencileri, öğretim görevlileri Zeliha Öztürk ve Hatice Ay ile birlikte huzurevini ziyaret ederek, yaşlılarla yakından ilgilenirken, çeşitli hediyeler verdi.

Yaşlılara kırmızı karanfil de veren öğrenciler, bir süre sohbet etti. - BİLECİK

AA / Yerel

Hüseyin Ünal Metin Çınar Nuri Aslan Bilecik Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title