Besni Devlet Hastanesine Dijital Röntgen Cihazı Alındı - Haberler
Haberi Paylaş

Besni Devlet Hastanesine Dijital Röntgen Cihazı Alındı

İhlas Haber Ajansı - Yerel
 - Güncelleme:
Besni Devlet Hastanesine Dijital Röntgen Cihazı Alındı

Besni Kamu Kurum ve Kuruluşlarını Destekleme Derneği (BESKADER)tarafından Besni'ye yapılan 75 Yataklı Devlet Hastanesinde kullanılmak üzere dijital röntgen cihazı alındı.

Besni Kamu Kurum ve Kuruluşlarını Destekleme Derneği (BESKADER)tarafından Besni'ye yapılan 75 Yataklı Devlet Hastanesinde kullanılmak üzere dijital röntgen cihazı alındı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Besni Kamu Kurum ve Kuruluşlarını Destekleme Derneği Başkanı Ali Erdoğan yaptığı açıklamada, "İlçemize yeni yapılan 75 odalı 125 yataklı lüzumu halinde bir gecede 163 hastaya hizmet verecek kapasitede olan başlanıp kısa bir zaman içinde de bitirilen devlet hastanemizi, devletimizin bizlere bir lütfü olarak görmekteyiz. Aynı zamanda C bölümünde B bölümüne geçen hastanemizin oda tefrişatlarının noksan kalan kısmı içinde devlet buraya da pay ayırsın demenin çözüm olamayacağını ilçemiz kaymakamı ve baştabibin düşüncelerinden de hareket ederek 7 arkadaş bir araya geldik. Kamu Kurum ve Kuruluşlarını destekleme adı altında bir dernek kurduk. Sağlıkta eğitimde turizmde uygun gördüğü her alanda hizmet verecek yönetim kurulumuz hastanenin oda teşrifatları için toplantılara katıldık. Bire bir ziyaretlerimiz oldu. Basında kendimizi anlatmaya çalıştık. Bizlerin bu samimi davranışlarına gerek ziyaretlerimizde gerekse vasıtalı veya bire bir görüşerek telefon ederek hatta caddeden geçerken balkondan seslenip bu hizmete katılacaklarını söylediler. Şu ana kadar bu hizmette kullanılmak üzere 350 bine yakın 65 yurttaşımız bağışta bulundular.

Yönetim kurulumuzla bu bağışların amaçları doğrultusunda ihtiyaçları giderirken, baştabipten aldığımız bilgiler doğrultusunda çok önem arz edecek film makinesi cihaz teknolojisinin en son uyguladığı sistemleri de beraberinde getirmiş olacaktır. Yönetim kurulumuzla yaptığımız toplantı sonrası yeni hastaneye DIAOND markalı Dijital Röntgen Cihazı aldık. Tamamen motorize ve otomatik olan cihaz, 3 saniyede ön izleme yapabilme özelliğine sahip. Ekol Tıbbi Ürünler şirketinden cihaz satın aldık. Bu cihazda çekilen filmler 3 saniyede doktorun bilgisayarlarına girecek ve birçok tasarrufu da beraberinde getirecektir. Oda malzemeleri geldiği gibi film makinesi de geldi.

Hastanemizin odalarında depo edildi. Teslim aşamasında olan hastane teslim alındığında monte edilecek. Bölüm ekibiyle hizmet verecektir. İnşallah açılışını hep birlikte yapacağız. Şimdiden maddi manevi emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyoruz" dedi. - ADIYAMAN

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Ali Erdoğan, Besni, Yerel, Haberler

title