Haberler

Besicilere Ücretsiz Kene İlacı Dağıtıldı

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, hayvancılığın yoğun olduğu mahallelerde ve yaylalarda kene şikayetleri artınca yetkililer harekete geçti.

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, hayvancılığın yoğun olduğu mahallelerde ve yaylalarda kene şikayetleri artınca yetkililer harekete geçti.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Burhaniye Belediyesi'nin temin ettiği 68 bin doz ilaç ücretsiz olarak dağıtıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü'nün bahçesinde yapılan ilaç dağıtımı ilgi gördü. İlçe Sağlık Müdürü Dr. Faruk Kendigelen, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Dursun Okur, belediye yetkilileri ve veterinerlerin katıldığı dağıtım sırasında besicilere ilaçların nasıl kullanılacağı anlatıldı. Ücretsiz ilaç alan besiciler mutlu olurken, kenelerin çok olduğunu ve faydalı olmasını umduklarını söylediler. Ücretsiz ilaç alan Sübeylidere mahallesinden İsmail Geniş, "Hayvanlar da kene çok. 2 paket ilaç verdiler. Uygulamayacağım. İnşallah faydalı olur" dedi. Korucaoluk mahallesinden Fevzi Yılmaz da, "Bu yıl hayvanlarımızda çok sayıda kene var. Bu ilaçları kullanacağım. Faydalı olacağına inanıyorum" dedi. Havaların ısınmasıyla birlikte kene şikayetlerinin arttığını anlatan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Dursun Okur, "İl müdürlüğünden 18 bin doz, Burhaniye belediyesinden de 50 bin doz kene ilacı temin ettik. Bunları Karadere, Korucaoluk, Kırtık, Yaylacık ve Sübeylidere mahallelerindeki hayvan sahiplerine dağıtıyoruz. Bir taraftan da konu ile ilgili eğitim çalışmalarına ağırlık verdik. Vatandaşlarımızı kenelerle yaşamayı öğretmeliyiz. Kaymakamımızın desteğiyle kenenin yoğun olduğu bölgelere keklik veya sülün salmak istiyoruz" dedi Kenelerin hayvanlarda hastalık oluşturduğunu anlatan Veteriner Hekim Jale Küçükkaya da, "Keneler insanlarda Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığına neden olabiliyorlar. Ayrıca hayvanlarda büyük verim kayıplarına neden oluyorlar. Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü olarak hayvan sahiplerine ücretsiz ilaç dağıtıyoruz. Ayrıca kene zararları konusunda bilgiler veriyoruz" dedi. - BALIKESİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Burhaniye Belediyesi Balıkesir Yerel Haberler

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

Soğukkanlılığı pes dedirtti! Bingöl'de 2 kişinin can verdiği vahşette yeni görüntüler

Soğukkanlılığı pes dedirtti! Bingöl'de 2 kişinin can verdiği vahşette yeni görüntüler

Bakmadan Geçme

25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Beylikdüzü, Şişli, Sarıyer elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Yenimahalle, Altındağ, Pursaklar elektrik kesintisi! Şişe çevirmece doğruluk soruları! Şişe çevirmecede sevgiliye sorulabilecek zor doğruluk soruları örnekleri e-Nabız randevu onaylama! e-Nabız'dan randevu nasıl onaylanır? En-Nesyri müslüman mı? Youssef En-Nesyri nereli, dini ne, ailesi müslüman mı? Testo Taylan kaç yaşında, nereli? Testo Taylan'ın boyu, kilosu kaç, ne mezunu? Ruzomberok nerenin takımı? Ruzomberok hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? TBMM'de hangi milletvekilleri kavga etti? TBMM'de ne oldu, kavga neden çıktı? Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, canlı maç skoru!
Yerlikaya, terör halayı çekenlere dinletilen şarkıyı hazmedemeyenlere ayarı verdi: En ufak üzüntü duymuyorum

Yerlikaya, terör halayı çekenlere dinletilen şarkıyı hazmedemeyenlere ayarı verdi: En ufak üzüntü duymuyorum

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title