Bergama Belediye Başkanı Gönenç: - Haberler
Haberi Paylaş

Bergama Belediye Başkanı Gönenç:

AA - Yerel
Bergama Belediye Başkanı Gönenç:

Prof. Dr. Yalçın Küçük'ün davet edilmesine yönelttiği eleştirilere ilişkin, 'AKP İlçe Başkanı, bizim yurtseverliğimizi ve vatanseverliğimizi en son sorgulayacak kişidir' dedi.

Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, AK Parti Bergama İlçe Başkanı Hasan Şahin'in, belediyenin düzenlendiği bir etkinliğe Prof. Dr. Yalçın Küçük'ün davet edilmesine yönelttiği eleştirilere ilişkin, 'AKP İlçe Başkanı, bizim yurtseverliğimizi ve vatanseverliğimizi en son sorgulayacak kişidir' dedi. Gönenç, Belediye Meclis Salonu'nda düzenlediği basın toplantısıyla AK Parti Bergama İlçe Başkanı Şahin'in, belediyenin bir etkinliğine Prof. Dr. Yalçın Küçük'ün davet edilmesi, sosyal belediyecilik uygulamaları, eski tekstil fabrikasına üniversite kurulması ve yeni devlet hastanesi önüne yapılması istenilen kavşak çalışmalarıyla ilgili eleştirilerine yanıt verdi. Belediyenin kültür etkinlikleri kapsamında 'Aydınlanma Konferansları' adı altında etkinlikler düzenlendiğini ve bu çerçevede ülkenin 'seçkin aydınlarını' Bergamalılarla buluşturduklarını ifade eden Gönenç, bugüne kadar Yargıtay Onursal Başkanı Sabih Kanadoğlu, Danıştay Emekli Başsavcısı Tansel Çölaşan'ı, eski Turizm Bakanı ve yazar Alev Coşkun'u Bergama'ya davet ettiklerini kaydetti. Gönenç, Bergama'nın tarihten gelen birikimiyle bir kültür kenti olduğunu ve bu bağlamda Prof. Dr. Yalçın Küçük ile yazar Halil Nebiler'i de Bergama'ya konferans için davet ettiklerini, ancak Prof. Dr. Küçük'ün davet edilmesi nedeniyle AK Parti teşkilatınca suçlamalara maruz kaldıklarını ifade etti. Prof. Dr. Küçük'ün herşeyden önce bir bilim insanı ve Türkiye üzerine tezleri olan bir yazar olduğunu dile getiren Gönenç, şu görüşleri dile getirdi: 'AKP Bergama İlçe Başkanı bu gerçekleri saptırıyor. Genel seçimlere az bir zaman kala Bergama Belediyesi üzerinden siyaset yapmaya çalışıyor. Bugün İmralı'daki terörist başıyla kimlerin görüştüğünü tüm kamuoyu biliyor. Bu ilçe başkanının mensubu olduğu AKP tarafından yürütülen açılım politikalarını, Habur Sınır Kapısı'ndan teröristlerin nasıl karşılandığını henüz kimse unutmadı. Sanki başka bir ülkeye gidiyormuş gibi Diyarbakır'a gidiyorlar. AKP İlçe Başkanı bunları unutmuş, CHP'nin vatanseverliğini sorgulamaya çalışıyor. Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran CHP'nin, 88 yıllık tarihinde bölücülükle ilgili hiçbir lekesi yoktur. Belediye Başkanı Mehmet Gönenç olarak benim de yok. AKP İlçe Başkanı, bizim yurtseverliğimizi ve vatanseverliğimizi en son sorgulayacak kişidir. Çünkü bu ilçe başkanının partisi, bu konularda lekelidir.'

Gönenç, AK Parti Bergama İlçe Başkanı Şahin'in, 'belediyenin ilköğretim okullarında sürdürdükleri süt dağıtım projesi ve 60 kuruşa ekmek satışının, sosyal belediyecilik olmadığı' yönündeki eleştirilerde de bulunduğunu ifade ederek, 'Beş bin ilköğretim öğrencisine süt dağıtmak, halka ucuz ekmek satmak, 5 tona kadar suyu 1 liraya indirmek sosyal belediyecilik değilmiş. AKP İlçe Başkanına, üç yıl sonraki yerel seçimlerde partilerinin belediye başkanı adayının 'Ben öğrencilere süt dağıtmaktan vazgeçeceğim' demesini öneririm' dedi. Eski tekstil fabrikasında Dokuz Eylül Üniversitesi'ne bağlı meslek yüksekokulu kurulması çalışmalarında geç kalındığı iddialarına da yanıt veren Gönenç, bu fabrikanın kendilerinden önce işbaşında olan AK Partili yönetimce yandaşlarına peşkeş çekilmek istendiği ileri sürdü. Gönenç, yeni devlet hastanesi önüne yapılacak döner kavşak konusunda da söz konusu yolun şehrin merkezinden geçmesine rağmen, Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü sorumluluğunda olan bir yol olduğunu belirterek, kazaların yaşandığı yolla ilgi sorunun belediyenin üzerine yıkılmak istendiğini savundu. (MEZ-UFK-MV) - İZMİR

AA / Yerel

Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title