Haber : Bayram öncesi kurban pazarlarında denetim sıklaştı - Haberler

Haberi Paylaş

Bayram öncesi kurban pazarlarında denetim sıklaştı

 - Güncelleme:
Bayram öncesi kurban pazarlarında denetim sıklaştı

Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla, kurban pazarlarına yönelik denetimler devam ediyor.

Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla, kurban pazarlarına yönelik denetimler devam ediyor.

2022 yılı kurban hizmetlerinin uygulanmasına dair tebliğ ve ilgili komisyon kararları çerçevesinde, Erzincan Merkez ve ilçelerinde kurbanlık hayvan pazarlarında denetimler aralıksız devam ediyor. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kurbanlık hayvan pazarlarında gerekli teknik ve sağlık tedbirlerinin kontrolleri yapılarak Tarım ve Orman Bakanlığınca hazırlanan bilgilendirme broşürleri vatandaşlara dağıtıldı.

Ülkede hayvancılığının gelişmesi ve damızlık hayvan varlığının korunabilmesi için uygulamaya konulan ilgili mevzuat gereğince kurban satış yeri denetim görevlileri tarafından yapılan kontrollerde belgesiz, sağlık durumu iyi olmayan, özellikle büyükbaş hayvanlarda 2 yaşını doldurmamış (kapak atmamış), kurban vasfı taşımayan hayvanlar kurban satış yerine alınmamakta.

Kurban alacak vatandaşların kurbanlık hayvanların tür, ırk, cinsiyet ve doğum tarihi bilgilerinin sorgulanabilmesi amacıyla, Tarım ve Orman Bakanlığınca https://hayvanbilgi.tarim.gov.tr/ web sayfası ile "HaySag" isimli mobil uygulama hazırlanarak kullanıma açılarak söz konusu web sayfası ve mobil uygulamasından küpe numarası girilerek hayvan bilgilerine kolaylıkla ulaşılabiliyor. - ERZİNCAN

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Kurban Bayramı Erzincan Kurban Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title