Haber : Bayburt'ta, Mühendislik Eğitimi ve Geleceği Toplantısı - Haberler

Haberi Paylaş

Bayburt'ta, Mühendislik Eğitimi ve Geleceği Toplantısı

Bayburt'ta, Mühendislik Eğitimi ve Geleceği Toplantısı

Bayburt Üniversitesi Mühendislik Fakültesince "Mühendislik Eğitimi ve Geleceği" konulu toplantı düzenlendi.

Bayburt Üniversitesi Mühendislik Fakültesince "Mühendislik Eğitimi ve Geleceği" konulu toplantı düzenlendi.

Fakültenin toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Rektör Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mete Emir, Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Gökhan Önder Karaoğlu, Keskin Grup Türkiye Genel Koordinatörü Ali Haydar Karabacak ile Makine Mühendisleri Odası Bayburt Temsilcisi Hamit Kocabey ve bazı sektör temsilcileri katıldı.

Gavgalı, yaptığı konuşmada, böyle bir toplantıyı düzenlemekteki amaçlarının yetiştirdikleri mühendislerin daha donanımlı olarak nasıl mezun olabileceklerini araştırmak olduğunu belirtti.

Mühendislik fakültesi olarak mühendis adaylarını eğittiklerini ifade eden Gavgalı, şunları söyledi:

"Tabii burada istiyoruz ki yetiştirdiğimiz mühendisler en iyi kaliteye ve sertifikasyona sahip olsunlar. Bu amaçla tabii ki bizim şu anda klasikleşen ya da gelenekselleşen müfredatımız var, onları uyguluyoruz fakat bunlara ilaveten bölgelerin veya değişen sanayinin ya da endüstrinin ihtiyaçları var. Acaba bizden ne bekliyorlar? Bu toplantılardan geri beslemeyle bizim mühendislerimiz ya da şu anda sizinle birlikte çalışan mühendislerimiz acaba hangi konularda eksikler, bu tür eksiklikleri nasıl giderebiliriz? Bazen uygulama eksiklikleri olabilir, bunlara ekstra uygulamalar yaptırabilir miyiz? Bazen teorik bilgilerin eksik olduğu alanlar olabilir. Bunlara yeni dersler, yeni seçmeli dersler koyarak acaba bu alanları geliştirebilir miyiz?"

Keskin Grup Türkiye Genel Koordinatörü Ali Haydar Karabacak ise üniversite sanayi işbirliğinin önemine dikkati çekerek, şöyle dedi:

"Bayburt Üniversitesi 2008 yılında kuruldu ve biz üniversitemizle 2009 yılında Sanayi Üniversite Entegre Ortak İş Programı anlaşması yapmıştık. Dünyada, üniversite ile ortak iş yapan firmalar kaliteyi yakalıyor, bu bir gerçek. Dolayısıyla üniversite bizim, Bayburt bizim. Biz de üniversite ile ne kadar entegre olabilirsek hem Bayburt'umuza hem gençlerimize hem de milletimize ciddi manada katkı sağlarız diye düşünüyorum. Yani dünyanın neresine giderseniz gidin şunu göreceksiniz; bilimle pratiği aynı kap içerisinde buluşturmanız, karıştırmanız gerekiyor." - Bayburt

AA / Yerel

Bayburt Üniversitesi Ali haydar Türkiye Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title