Haberler

Başkan Sertaslan'dan müteahhitlere: "Hazır olun"

Güncelleme:

Gemlik'in en eski yerleşim bölgesi olan Balıkpazarı, Orhaniye, Halitpaşa, Yenimahalle ve Cumhuriyet Mahallesi'nin bir kısmını kapsayan alanda "Gemlik Yeniden" adıyla kentsel dönüşüm projesini başlatmaya hazırlanan Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, toplantıda bir araya geldiği...

Gemlik'in en eski yerleşim bölgesi olan Balıkpazarı, Orhaniye, Halitpaşa, Yenimahalle ve Cumhuriyet Mahallesi'nin bir kısmını kapsayan alanda "Gemlik Yeniden" adıyla kentsel dönüşüm projesini başlatmaya hazırlanan Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, toplantıda bir araya geldiği müteahhitlere "Hazır olun" dedi.

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, ilçenin çehresini değiştirecek, Gemlik'i geleceğe taşıyacak kentsel tasarım projesi "Gemlik Yeniden" için kolları sıvadı. 23,5 hektarlık alanda planlanan Gemlik Yeniden projesini anlatmak için müteahhitlerle bir araya gelen Başkan Sertaslan, yatırımcıların projede yer almak için hazırlanmalarını istedi. Toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Akış Serintürk, daire müdürleri ve meclis üyeleri de katıldı.

Kentsel dönüşüm çalışmasında özlenen Gemlik'i yeniden ortaya çıkarmak istediklerini söyleyen Başkan Sertaslan, bu yüzden projeye "Gemlik Yeniden" adını verdiklerini dile getirdi.

"Gemlik taşınıyor" denince paramız pul oldu"

Plansız bir şekilde dile getirilen ve tüm Türkiye gündemini işgal eden Gemlik taşınıyor söylentisinin, ilçeyi ekonomik olarak zorlu bir sürece getirdiğini hatırlatan başkan Sertaslan, "Biz projeye doğru taraftan başlayalım istedik. Geçmişte her birimizin parasını pul eden bir durum ortaya çıktı. Bütün bu çalışmalar yapılmadan Gemlik'i taşıyoruz dediler. Öyle bir hatanın içine düşmeyelim diye üç yıl süren bir çalışma gerçekleştirdik" dedi.

"Belediyemiz bu projeyi tamamlayacak güçte"

Başkan Sertaslan sözlerini şöyle tamamladı: "23,5 hektar alanda çalışmaya başladık. Gemlik'in en eski yapı stoku, en yoğun şekilde bu alanda bulunuyor. Bölgede yerinde dönüşüm için, ilgili yerlere başvuru yaptığımızda, onay dışında hiçbir şey isteemeden başlayabileceğimiz yere geldik. Metrekareler belli. Hakedişler ile yurttaşa ne vermemiz gerektiğini biliyoruz. Yurttaşın sosyolojik durumunu öğrendik. Kentsel tasarım çalışmamız, Kentsel tasarım çalışmamız, herhangi birinin sırtına yük olmadan, kentsel tasarımı nasıl yaparız sorusunun cevabıdır. Ön uzlaşmaya çıkıyoruz. Beş ay içinde Kentsel Dönüşüm Uzlaşma Ofisi olarak hazırladığımızBalıkpazarında bulunan tarihi hamamda, binlerce hak sahibi görüşeceğiz. Ondan sonraki adımlar, yatırımcıyla oturup anlaşılacak. Projenin içinde yer alabilecek duruma gelin istiyoruz."

Gemlik Belediyesi'nin hazırladığı "Gemlik Yeniden" Kentsel Tasarım Projesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı ile Kentsel Dönüşüm Vakfı tarafından "En İyi Kentsel Tasarım Projesi" olarak ödüllendirilmişti. Bakanlık tarafından ödüllendirilen projenin uygulamada başarılı olmasına kesin gözüyle bakılıyor. - BURSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Mehmet Uğur Sertaslan Cumhuriyet Mahallesi Haberler

Erdoğan 'Tahsil edin' talimatı vermişti! Bakan Işıkhan belediyelerin ödeyeceği SGK borcu tutarını açıkladı

Erdoğan "Tahsil edin" talimatı vermişti! Bakan Işıkhan belediyelerin ödeyeceği SGK borcu tutarını açıkladı

Aman Erdoğan görmesin! Elon Musk, Netanyahu'yu dinlerken bir an olsun yerine oturmadı

Aman Erdoğan görmesin! Elon Musk, Netanyahu'yu dinlerken bir an olsun yerine oturmadı

Bakan Yerlikaya'dan Emniyet Müdürü'nün sakız çiğnediği görüntülere tepki: Gereğini yaparım

Bakan Yerlikaya'dan Emniyet Müdürü'nün sakız çiğnediği görüntülere tepki: Gereğini yaparım

Bakmadan Geçme

Mevlid Kandili ne zaman? Mevlid Kandili hangi gece? Mevlid Kandili ne oluyor, neler yapılmalı? Karısını, kayınvalidesini ve kayınpederini öldürdü! Olay ne, nerede oldu? 2024 okul servisi aylık ücreti ne kadar oldu? Servis ücretlerine zam mı geldi? İstanbul zamlı okul servis ücretleri ne kadar? TFF, 2024-2025 sezonu hakemlerini açıkladı! 2024- 2025 sezonu hakemleri kimler? TAKSİ İNDİ- BİNDİ NE KADAR? İstanbul taksimetre açılış ücreti ne kadar oldu? Taksi kısa mesafe kaç TL oldu? Üniversite tercihleri nasıl yapılmalı? YKS üniversite tercihlerini yaparken nelere dikkat edilmeli? Tercih Uzmanı açıkladı! YKS tercihleri ne zaman bitiyor? ÖSYM Üniversite tercihleri nasıl yapılır? Optik Başkan kimdir? Mehmet Işıklar (Optik Başkan) kaç yaşında ve neden öldü? ÖSYM TERCİH EKRANI AÇILDI MI? ''YKS tercih yapamıyorum'' neden? YKS tercih kılavuzu yayınlandı mı? 2024 YKS ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | YÖK ATLAS 2-4 Yıllık Üniversite taban puanları İstanbul'da toplu taşıma ücretlerine zam geldi mi? Otobüs, metro, tramvay, vapur, metrobüs ücreti ne kadar oldu, yeni ücretler ne zaman uygulanacak? İETT öğrenci abonmanı ne kadar oldu? 2024 İstanbul'da metro, metrobüs, marmaray ücretleri ne kadar? İSTANBUL'DA TOPLU TAŞIMAYA ZAM || 2024 İstanbul'da otobüs, metro, metrobüs, marmaray ücreti ne kadar oldu? GÜNCEL ALTIN VE DOLAR FİYATLARI || 25 Temmuz altın ve dolar kuru güne nasıl başladı? Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandı mı? 20 Bin öğretmen ataması sözlü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
Balıkçılar denizde erkek cesedi buldu, en dikkat çeken üzerindeki kıyafet oldu

Balıkçılar denizde erkek cesedi buldu, en dikkat çeken üzerindeki kıyafet oldu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title