Haberi Paylaş

Başkan Ergün'den Selendi Çıkarması

Yerel Haberler

Başkan Ergün'den Selendi Çıkarması

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Selendi'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 91.Yıldönümü, Geleneksel 18.Kültür ve Cirit Festivali ve 2.Selendililer Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliklere katıldı.

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Selendi'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 91. Yıldönümü, Geleneksel 18. Kültür ve Cirit Festivali ve 2. Selendililer Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliklere katıldı.

Manisa Belediyesi'nin hizmet atağında olduğu Selendi'de coşkuyla karşılanan Başkan Ergün, muhtarlarla bir araya geldiği toplantıda müjdeler verdi ve Manisa'ya en uzak ilçe olan Selendi ile kurulan hizmet köprüsünün artarak devam edeceğini belirtti. Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş tarafından karşılanan Başkan Ergün'e Belediye Başkan Yardımcıları Mimar Azmi Açıkdil ve Tamer Çipiloğlu, Fen İşleri Müdürü Cem Çöllü, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hasan Eryılmaz, belediye meclis üyeleri Sezai Gürcan ve Hüseyin Köroğlu da eşlik etti. Selendi Belediyesi Kültür Salonu'nda düzenlenen toplantıda İzmir, İstanbul, Manisa, Uşak, Turgutlu, Salihli ve Kula Selendililer Dernekleri'nin Başkanları, Selendi'ye bağlı belde ve köy muhtarları, siyasi parti temsilcileri yer aldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş, öncelikle ilçeye vermiş olduğu hizmetlerden dolayı Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e teşekkür etti. Selendi'nin yıllardır gözden ve gönülden ırak bırakılmasının sıkıntısını yaşadıklarını belirten Başkan Savaş, "Değerli Cengiz Başkanımız ve ekibinin teşrifleriyle güzel etkinlikler çerçevesinde bir araya geldik. Gerek istihdam sıkıntısından dolayı gerek kamu görevi dolayısıyla Selendi'den ayrılmak zorunda kalan hemşerilerimizle de bir aradayız. Biz hemşerilerimizle kucaklaşırken bu coşkumuza Cengiz Başkanımız da katıldı. Belki bakıldığında aynı partiden belediye başkanı olmuş olabiliriz ama Başkanımız'ın Selendi'ye yaklaşımı bizi birbirimize çok daha fazla yakınlaştırdı. Gerçekten Selendi Manisa'nın 160 kilometre uzağında olan, sadece 6 bin nüfuslu ilçe merkezinden mevcutmuş gibi sanılan kısacası gözden ırak, gönülden de hizmetten de ırak bırakılmış bir yapıdadır. Bu uzaklığı da değerli Başkanımız sayesinde aşmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

"BAŞKAN ERGÜN SELENDİ'YE GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURDU"

Manisa Belediyesi'nin Selendi'ye götürdüğü hizmetlerin, Selendi halkı tarafından büyük mutlulukla karşılandığını söyleyen Başkan Savaş, "Göreve geldikten sonra Manisa Belediye Başkanımız Cengiz Ergün beyefendiyle tanıştık. Kendisi sağolsun Selendi ile ilgili hangi isteğimiz olursa geri çevrilmedi. Bugün Selendi'ye Manisa Belediyesi tarafından Cengiz Başkanımız'ın katkılarıyla tam 2 Milyon TL'lik yatırım geldi. Yani aradaki 160 kilometrelik mesafeyi gönül köprüleriyle, hizmet köprüleriyle ortadan kaldırdı. Ben kendisine bir kez daha siz hemşerilerim adına hiçbir siyaset gütmeden teşekkür ediyorum. Kendisi bugünkü davetimizi de geri çevirmeyerek teşrif etti. Selendi'nin eksiklikleri ve sorunları noktasında görüştüğümüz Başkanımız'a tüm isteklerimizi içeren dosyamızı da sunduk. Kendisi hem Selendi'ye hem de diğer ilçelerimize ellerinden gelen desteği vermeye hazır. Şuan kendisiyle gerek Selendili hemşerilerimizin istihdamı konusunda, gerekse ilçemizin eksiklikleri noktasında 24 saat çok iyi bir sinerjiyle çalışıyoruz. Selendi'nin çıkarına yapılması gereken ne varsa biz de ona hazır olduğumuzu bir kez daha beyan ediyoruz. Allah Cengiz Başkanımız ve ekibinden razı olsun. Selendimiz'e teşrif edip, halkımızla bir arada oldukları için teşekkürü borç biliyorum" dedi.

"MANİSA BELEDİYESİ KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE"

Başkan Savaş'ın ardından konuşan Belediye Başkanı Cengiz Ergün, öncelikle Selendi'de bulunmaktan, Selendi halkının kurtuluş coşkusunu paylaşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Görevde bulundukları 4,5 yıl boyunca yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Ergün şöyle konuştu, "Yaklaşık 4,5 seneyi geride bırakan Manisa Belediyesi'ni nerden alıp nerelere getirdiğimizi kısaca paylaşmak istiyorum. Öncelikle 65 Milyon TL geliri ve 96 Milyon TL'ye yaklaşan borcuyla aldığımız Manisa Belediyesi'ni 2012 yılı itibariyle bugün 170-180 Milyon TL'ye yaklaşmış bir bütçeye ulaştırarak, kendi ayakları üzerinde durabilir bir belediye haline getirdik. Allah nasip ederse inşallah bütçede bu sene 200 Milyon TL'yi geçeceğiz. Biz göreve geldiğimiz ilk 15 aylık süre içerisinde ekibimizle beraber gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık ve Manisa Belediyesi'nin 96 Milyon TL'lik bütün borçlarını temizledik. Ardından programlarımız dahilinde, hiçbir ayrım göz etmeden 57 mahallemizde girilmedik sokak bırakmadık. Manisa merkezdeki 57 mahallede öncelikle yağmur suyu, kanalizasyon eksiğini tamamladık. Mahallelerin kaldırımlarını, bordür döşemelerini arkasından asfaltlamaları ve aydınlatmalarını sıkıntılı bir süreci geçirdikten sonra bitirdik. Biz değerli Nurullah Başkanımız'ın şuan Selendi içerisinde yapmış olduğu bu düzenlemeleri bundan 1-1,5 sene öncesi Manisa'da yaşadık. Elbette tozdan kurtulmak için biraz sabır gerekiyor. Sabrın sonunda bu güzel hizmetleri kullanacak olan yine bu ilçede yaşayanlar, yine Selendililer olacaktır. O açıdan bizim Manisa'da yaşadığımız hazzı sizler de yaşayacaksınız. İş bittiği zaman bu sıkıntılar esnafımızın dükkanlarının önünde çaylarını, kahvelerini içerken geçecek, aksine güzel hizmetlerin hazzını yaşayacaklar" dedi.

"DEĞİŞİMİ İLÇELERİMİZE YAYACAĞIZ"

Manisa'da büyük bir değişim yaşandığını ifade eden Başkan Ergün, "Manisa'da gerçekten büyük bir değişim var. Bu değişimi yani güzellikleri inşallah bu geride kalan 7 aylık süre içerisinde kanunların ve meclisin bize vermiş olduğu yetkiler dahilinde bütün ilçelere, beldelere ve köylere yayma niyetindeyiz. Gönlümüzden geçen hizmetlerimizi Manisa genelinde yapmaktır. Rabbim razı olur, nasip olursa bir 5 yılı daha bütün Manisalılar'dan ve sizlerden isteme noktasında olacağız. Tabii ki bir süreçtir, alnımıza ne yazıldıysa onu yaşayacağız. Bu süre içerisindeki gelişmeleri hep beraber yaşayacağız, göreceğiz" dedi.

BAŞKAN ERGÜN'DEN SELENDİLİ MUHTARLARA MÜJDE

Selendi Belediyesi Kültür Merkezi'nde Selendi ve köylerindeki muhtarlarla da birebir görüşen Belediye Başkanı Cengiz Ergün, köylerin acil sorunlarına yönelik kendileriyle görüş alışverişinde bulundu. Selendi'de yaklaşık 6 köyü ilgilendiren köprü ihtiyacına yönelik projenin iletilmesi durumunda hemen harekete geçebileceklerini belirten Başkan Ergün, "Değerli muhtarlarımız hem köprünün yapımı hem de 4 köyümüzü ilgilendiren ova yollarında direklerin dikilerek kabloların çekilmesi noktasındaki projeleri bizlere iletecekler. Bunun yanı sıra Selendimiz'de yaklaşık 15 kilometrenin üzerinde bir satı kaplama söz konusu. Yaklaşık 10 gün içerisinde bu bölgeye gelecek olan ekiplerimizle bu çalışmaların startını vereceğiz. Biz ne gerekiyorsa, üzerimize ne düşüyorsa bunların sözünü veriyoruz. Şuanda Selendi merkeze 11 bin 500 metre karo, 3 bin metre taban tuğlası ve 12 bin bordür için ihalesi tamamlandı. Herhalde bu çalışmalarımızla hizmet rekoru Selendi'de devam edecek. Helali hoş olsun. Yeter ki Selendi ve köylerimizdeki halkımız isteklerine kavuşsun" dedi. Konuşmalarının ardından Başkan Ergün'e çiçek taktim eden muhtarlar, daha sonra tek tek Başkan Ergün ve Selendi Belediye Başkanı Nurullah Sağlam ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

SPORCU BAŞKAN'A FORMA HEDİYESİ

Toplantıda Selendi Belediye spor tarafından da Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e arkasında isminin yazıldığı forma hediye edildi. Formayı memnuniyetle kabul eden Başkan Ergün, Selendi'deki amatör spor kulüplerine yönelik istekleri dinledi. Manisa Belediyesi'nin spora ve sporcuya verdiği hizmetlere değinen Başkan Ergün, "Manisa'ya 3 adet büyük saha kazandırdık. Göreve geldiğimiz süreçten bu yana sporcularımıza malzeme desteğimizi de sürdürüyoruz. Eşofmanından, ayakkabısına, topuna, tozluğuna kadar her şeyi temin ederek, gençlerimizin spor hayatlarını sürdürmelerine olanak sağlıyoruz. Başta Selendi Belediyespor olmak üzere bu sene inşallah buradaki amatör spor kulüplerine de desteğimizi esirgemeyeceğiz" dedi.

BAŞKANLAR YÖRESEL YEMEK HAYRINDA BULUŞTU

Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve beraberindekiler Selendi Belediye binası ziyaretinin ardından Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş'ın Halk Eğitim Merkezi bahçesinde verdiği yöresel yemek hayrında ağırlandı. Yemeğe, Selendi Kaymakamı Yasin Ortakçı, Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Demirci Belediye Başkanı İhsan Temel, Urganlı Belediye Başkanı Halil Daşkan, Yılmaz Belediye Başkanı Serdar Ogan, Mütevelli Belediye Başkanı Süleyman Kahramanlar, eski Alaşehir Belediye Başkanı Kadir Daş, Selendililer Dernek Başkanları, oda başkanları ile Selendi halkı katıldı. Başkanları bir araya getiren hayır yemeğinde Manisa Belediyesi'nin Sosyal Doku Projesi kapsamında saha çalışması yapan ekip, halka şapka hediye ederek, Manisa Değişiyor adlı tanıtım kitabı dağıttı.

"ATA SPORUMUZ CİRİT YAŞATILACAK"

Yöresel yemek hayrının sonrasında Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş ve beraberindeki konuklar, Vali Muzaffer Ecemiş cirit sahasında gerçekleştirilen Geleneksel 18. Kültür ve Cirit Festivali'ne katıldı. Sahayı dolduran vatandaşlar Başkan Ergün'ü davul-zurna eşliğinde, alkışlarla karşıladı. Coşkulu kalabalığı selamlayan Başkan Ergün, cirit müsabakalarını izledi. Festivalde kısa bir konuşmayla Selendi halkının coşkusuna katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Ergün, "Değerli Nurullah Başkanımız ve Kaykamamımız Yasin Bey'in davetleri üzerine bu yıl 18.'si düzenlenen Kültür ve Cirit Festivali'ne belediye başkan yardımcılarımız ve belediye meclis üyelerimiz ile birlikte teşrif ettik. Yıllardır en köklü ata sporlarımızdan biri olan Cirit'in Selendi'de yaşatılması bizleri mutlu ediyor. Tüm yöre halkının bir araya geldiği, mutluluğun paylaşıldığı, kardeşliğin pekiştiği bu güzel festivalin uzun yıllar devam etmesini diliyorum. Umarım Manisa merkezde de ata sporumuz Cirit'in yeniden canlandırılmasını sağlayabiliriz. Talepler doğrultusunda bu konuda adım atmayı istiyoruz" dedi. Başkan Ergün festivalde kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyenleri de kırmadı. Keyifli geçen müsabakaların ardından, Başkan Ergün ve beraberindekiler vatandaşların alkışları eşliğinde Geleneksel 18. Kültür ve Cirit Festivali'nden ayrıldı. - MANİSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Nurullah Savaş Cengiz Ergün Selendi Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title