Başkan Atila'ya Avrupa'da Önemli Görev - Haberler
Haberi Paylaş

Başkan Atila'ya Avrupa'da Önemli Görev

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Başkan Atila'ya Avrupa'da Önemli Görev

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Energy Cities’in yönetim kurulu toplantısına katılmak üzere Belçika’nın başkenti Brüksel’e gitti.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Energy Cities'in yönetim kurulu toplantısına katılmak üzere Belçika'nın başkenti Brüksel'e gitti. Energy Cities Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Başkan Atila, Brüksel'de çeşitli üst düzey temaslarda da bulunacak, İzmir ve Türkiye'deki belediyeleri temsilen yapılanları anlatacak.

Bornova Belediyesi'nin yanısıra Avrupa'nın 30 farklı ülkesinden 1000'in üzerinde yerel yönetimin üyesi olduğu Avrupa Enerji Dönüşümünde Yerel İdareler Ağı'nın (Energy Cities) yönetim kurulu toplantısı Belçika'nın başkenti Brüksel'de yapılacak. Aynı zamanda Energy Cities'in başkan yardımcılığı görevini de yürüten Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, yönetim kurulu toplantısının yanısıra çeşitli üst düzey temaslarda da bulunacak. Türkiye'deki belediyeleri temsilen toplantılara katılacak Atila, ülkemizdeki uygulamaları anlatacak.

Energy Cities Yönetim Kurulu üyeleriyle görüşmeler yapacak olan Başkan Atila, Bornova Belediyesi'nin yürüttüğü sürdürülebilir ve yenilenebilir enerji temalı projeleri konularına değinecek. Başkan Atila, yönetim kurulu toplantısından sonra Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Daimi Temsilcisi, Büyükelçi Selim Yenel ile de bir görüşme yapacak.

Başkan Atila, Brüksel temasları çerçevesinde Avrupa Birliği Bölgeler Komitesi Türkiye Çalışma Grubu toplantısına katılacak. Yerel ve bölgesel yönetimlerin, AB'nin karar alma sürecine aktif katılımını ve AB'nin ekonomik, siyasal ve sosyal bütünleşmesinde yerel yönetimlerin katkısını sağlayan AB Bölgeler Komitesi'nin Türkiye Çalışma Grubu toplantısında AB'den yerel siyasiler Türk yerel siyasetçiler ile istişarelerde bulunacak. Türk ve AB'li yerel idarelerin genişleme sürecine katkı yapmasını hedefleyen Türkiye Çalışmalar Grubu, Almanya Sachsen Eyalet Meclisi Üyesi Heinz Lehmann Başkanlığında toplanacak. Toplantıya Türkiye AB Daimi Temsilcisi Büyükelçi Selim Yenel, Avrupa Komisyonu, Genişleme Genel Müdürlüğü, Türkiye Masası Şefi Jean-Christophe Filori, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Sahin, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu da katılacak.

TEMASLARDA BULUNACAK

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, ayrıca CHP Brüksel Temsilcisi Kader Sevinç ile de görüşecek. Aynı gün TÜSİAD Brüksel Temsilciliği Uluslararası Koordinatörü Bahadır Kaleağası ile de biraraya gelecek. Başkan Atila'ya Brüksel temaslarında, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği Genel Sekreteri Onur Eryüce eşlik edecek.

Brüksel'deki temaslarında Bornova'nın yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji çalışmaları alanında görüş alışverişinde bulunacaklarını belirten Başkan Atila, "Ulusal ve uluslararası ölçekte iyi uygulama örneklerinden edinilecek bilgi, deneyim ve birikimini ilçeye kazandırmayı bu sayede de diğer kurumlara öncü olmayı hedefliyoruz" dedi. - İZMİR

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Olgun Atila, Belçika, Bornova, Brüksel, Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title