Başkan Altınok Öz'ün Rüyası Gerçekleşti - Haberler
Haberi Paylaş

Başkan Altınok Öz'ün Rüyası Gerçekleşti

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Başkan Altınok Öz'ün Rüyası Gerçekleşti

Kartal Belediye Başkanı Op.Dr.Altınok Öz'ün, 'Yerinde Dönüşüm ve Deprem Dönüşüm' rüyası gerçekleşti.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz'ün, 'Yerinde Dönüşüm ve Deprem Dönüşüm' rüyası gerçekleşti.

Kartal'da 'Yerinde dönüşüm, yerinde çözüm' ilkesiyle yola çıkan ve Kartal halkının ikamet ettikleri yerde yaşamlarını sürmesini hedefleyerek 'Yerinde dönüşüm projesini' hayata geçiren başkan Öz'ün rüyası Marmara Depremi'nin 14. yılında Kartal'da gerçekleşti. Öz, "Yerinde Dönüşüm, Deprem Dönüşüm ve Kentsel Dönüşüm" uygulamalarının sürdüğünü ve ileriki dönemlerde de devam edeceğini belirtti.

CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, İstanbul Kentsel Dönüşüm ve Altyapı Şube Müdürü Bülent Babaoğlu, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Ayyıldız, Milliyetçi Hareket Partisi Kartal İlçe Başkanı Metin Özipek, CHP İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas, Kartal Kent Konseyi Başkanı İbrahim Yazıcı, Tüm Emek İş Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Doğan, Tüm Emek İş Sitesi sakinleri, Kartal mahalle muhtarları ve Kartallıların katılımıyla gerçekleşen törende Başkan Öz'ün girişim ve çabaları ile süren çalışmalar sonunda Tüm Emek İş Sitesi'nde sona gelindi. Kartal'da vatandaşların haklarını koruyarak yenileşme sürecinde yapılacak çalışmalara destek veren Öz'ün katkıları ile gerçekleşen dönüşüm sürecinde Tüm Emek İş Sitesi'nin kontrollü patlatma sonucu yıkımı gerçekleşti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Kartal Belediyesi'nin ortak çalışmaları ve Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz'ün girişim ve çabalarıyla Kartal Soğanlık Yeni Mahalle Baltacı Mehmet Paşa Sokak'ta bulunan 12 katlı 6 blok 332 daireden oluşan sitenin 4'ü tek tarafa yatırma yöntemi yerine, olduğu yere çökertme tekniği uygulanarak kontrollü patlatma yöntemiyle yıkımı gerçekleşti.

Gerçekleştirilen yıkım sırasında Tüm Emek İş Sitesi'nde yıllardır oturan vatandaşlar patlama anını gözyaşları içerisinde izlediler. Duygu dolu anların ardından Tüm Emek İş Sitesi sakinleri, yıkım törenini yakından izleyen Başkan Öz'e yerinde dönüşüme sunduğu katkılarından dolayı teşekkür etti.

"DEPREM DÖNÜŞÜM VE YERİNDE DÖNÜŞÜM DEVAM EDECEK"

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, vatandaşların yoğun ilgisi eşliğinde yıkım alanına geldi. İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi yetkililerini tebrik ederek, yıkım alanını gezdi ve bilgi aldı. Öz, Kartal'da dönüşüm uygulamalarının 4 yılda gerçekleştiğini ifade ederek, 'Yerinde Dönüşüm, Deprem Dönüşüm ve Kentsel Dönüşüm' uygulamalarının sürdüğünü ve ileriki dönemlerde de devam edeceğini belirtti.

Binaların yıkımı sırasında herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile iş birliği yapan Kartal Belediyesi tarafından da çevrede duyurular yapılarak gerekli güvenlik tedbirleri alındı. Kartal Belediye Zabıtası ve Kolluk Kuvvetleri yıkımdan 5 saat öncesinden güvenlik çember alanında bulunan çevre nüfusunun tahliyesini gerçekleştirdi. Yıkım esnasında çıkacak olan toz bulutunu minimuma indirgemek adına itfaiye araçlarına takviye olarak yıkım yerinde Kartal Belediyesi'ne ait su tankerleri de yer aldı. Ayrıca olası Acil Müdahalelere yardımcı olabilmek adına İl Sağlık Ambulanslarına ek olarak Kartal Belediyesi'ne ait sağlık araç ve ekipleri de hazır bulundu.

Yıkım alanında yaşanan bu tarihi anı ölümsüzleştirmek için emeği geçen mühendisler ve belediye personeli ile fotoğraf çektirdi. - İSTANBUL

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Milliyetçi Hareket Partisi, Yerel, Haberler

title