Haberler

Atikhisar Barajı Alarm Verdi

Abone Ol

Çanakkale'nin su ihtiyacını karşılayan Atikhisar Barajında su seviyesi yüzde 50'nin altına düştü.

Çanakkale'nin su ihtiyacını karşılayan Atikhisar barajında su seviyesi yüzde 50'nin altına düştü. Diğer barajlarda da su seviyesi önceki yılların ortalamasının çok altında kaldı.

Kurak geçen kış mevsimi, Çanakkale'nin su ihtiyacını karşılayan Atikhisar barajını da vurdu. 54 milyon 115 bin metreküp kapasitesi olan barajda, 24 milyon 718 bin metreküp su bulunuyor. Geçtiğimiz yıllarda yüzde 85-90 seviyelerinde doluluk oranı olan barajda bu oran yüzde 47'ye düştü. Günde ortalama 28 bin metreküp içme suyu tüketilen barajdan sulama ihtiyacının da karşılandığını hatırlatan yetkililer, bahar aylarında yağmur yağmamasının sıkıntıya sebep olabileceğini belirtti.

Atikhisar barajında olduğu gibi, Çanakkale'deki diğer barajlarda da su sıkıntısı baş gösterdi. 12 milyon metreküp kapasiteli Gökçeada Zeytinliköy barajında 9 milyon metreküp, 96 milyon metreküp kapasiteli Bayramiç barajında 42 milyon 452 bin metreküp, 139 milyon metreküp kapasiteli Bakacak barajında 53 milyon metreküp, 4 milyon metreküp kapasiteli Tayfur barajında 3 milyon metreküp, 52 milyon metreküp kapasiteli Umurbey barajında 30 milyon metreküp, 88 milyon metreküp kapasiteli Taşoluk barajında 25 milyon 500 bin metrekip, 39 milyon metreküp kapasiteli Ayvacık 26 milyon 500 metreküp ve Bakacak barajında ise 18 milyon 500 bin metreküp su bulunuyor. - ÇANAKKALE

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Çanakkale Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

YARGI YEKTA KİMDİR? Yargı dizisi "Yekta" Uğur Polat kimdir, kaç yaşında, nereli, oynadığı dizi ve filmler nedir? AMARDEEP ANAND KİMDİR? MasterChef konuğu Amardeep Anand kaç yaşında, nereli? PANTENE ALTIN KELEBEK 2023 KAZANANLAR LİSTESİ: 49. Pantene AltIn Kelebek Ödülünü kimler kazandı, kazanan isimler kimler? DOĞUKAN İSLAMOĞLU KİMDİR? AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu neden öldü, kaç yaşında, hayatı ve biyografisi! BEŞİKTAŞ BAŞKANLIK SEÇİMİ SONUÇLARI: BJK yeni başkanı kim oldu 2023? Beşiktaş'ın yeni başkanı kim? Beşiktaş'ın YENİ BAŞKANI Hasan Arat kimdir, kaç yaşında, nereli? Beşiktaş Başkanlık seçimi kim kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ İNTERNET DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi İnternet Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ DİZİ ÇİFTİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Dizi Çifti ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek En İyi Romantik Komedi Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Kadın Oyuncu ödülü kim aldı, kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title