Ali Dik Camii Dualarla Açıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Ali Dik Camii Dualarla Açıldı

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Ali Dik Camii Dualarla Açıldı

Düzce'nin Kaynaşlı ilçesi Şirinevler Mahallesi'nde iş adamı Sadık Dik tarafından yaptırılan Ali Dik Cami düzenlenen törenle açıldı.

Düzce'nin Kaynaşlı ilçesi Şirinevler Mahallesi'nde iş adamı Sadık Dik tarafından yaptırılan Ali Dik Cami düzenlenen törenle açıldı.

Kaynaşlı İlçesi Şirinevler Mahallesinde yaptırılan Ali Dik Cami Cami düzenlenen törenle açıldı. Caminin açılışına Vali Adnan Yılmaz, AK Parti Düzce Milletvekili Osman Çakır, Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Eski Düzce Milletvekili Prof. Dr. Celal Erbay, Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram siyasi parti il başkanları, iş adamları ve çocuk sayıda davetli katıldı.

Vali Adnan Yılmaz, "Bir güzel hayırsever iş adamımız babasının adını yaşatmak için mahallesine bir cami yaptırmış çok güzel. Keşke her mahallenin her köyün bir Sadık Dik'i olsa. Buna ihtiyaç var. Bunların sayılarının çoğalmasını diliyorum" dedi.

Milletvekili Osman Çakır, camilerin Müslümanların hayatlarında önemli bir yeri olduğunu belirterek "Müslümanların yaşam merkezleridir camiler. Cami bizim hayatımızın en önemli parçasıdır. Bu anlamda çok büyük bir hayır yapan Sadık Dik'e teşekkür ediyorum" dedi.

İş Adamı Sadık Dik, caminin yapımından emeği geçenlere teşekkür ederek "Bu güne kadar mahallemizde ihtiyaç ne ise elimden geldiği kadar yapmaya çalıştım. Bugünde babamızın adına bir cami yaptırdık. Bundan sonrada Allah nasip kısmet ederse köy konağı ve imam evi yaptıracağım. Gücüm yettiği kadar da katkılarım devam edecek" dedi.

Konuşmaların ardından Vali Adnan Yılmaz, Caminin yapımını üstlenen Sadık Dik'e plaket verdi. Törenin ardından Cami dualar ile açılırken ilk Cuma Namazı kılındı.

(AY)

26.04.2013 14: 22: 21

TSI

NNNN - DÜZCE

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Adnan Yılmaz, Şirinevler, Kaynaşlı, Düzce, Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title