Haberler

Akdağmadeni İlçesinin 150. Kuruluş Yıl Dönümü Etkinliği

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Hem dışarıda hem de içerde her yerde Türkiyemizin gücü, kuvveti ve bunun göstergeleri onurlu anlamda değişti ve değişmeye devam edecektir" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Hem dışarıda hem de içerde her yerde Türkiyemizin gücü, kuvveti ve bunun göstergeleri onurlu anlamda değişti ve değişmeye devam edecektir" dedi.

Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinin 150. kuruluş yıl dönümü etkinliklerine katılan Bozdağ, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'de 10 yıl içerisinde büyük değişimler yaşandığını vurguladı.

Bozdağ, hem merkezi hükümetin yaptığı icraatlarla hem de hükümetin koyduğu politikalar çerçevesinde belediye başkanlarının yerelde gerçekleştirdikleri hizmetlerle bir yandan şehirlerin değişip geliştiğini, öte yandan Türkiye'nin değiştiğini ve geliştiğini söyledi.

Bugün Türkiye'nin dünyanın güçlü ülkeleri arasında yer aldığını ifade eden Bozdağ, şöyle konuştu:

"Nüfusu ve gücü dünle mukayese edilemeyecek oranda artmış bir Türkiye. Dünlerde ne söylediğinin kıymeti olmayan bir ülke gibi algılanırken, bazı çevreler tarafından bugün, ne söylediği dikkatle izlenen ve söylediğine göre tavılar belirlenen bir ülke haline geldi. Hem dışarıda hem de içerde her yerde Türkiyemizin gücü kuvveti ve bunun göstergeleri onurlu anlamda değişti ve değişmeye devam edecektir."

- "Türkiye bir noktandan bir başka noktaya geldi"

Bozdağ, 2002 yılında Türkiye'nin milli gelirinin 230 milyar dolar olduğunu, bugün 2011 rakamlarına göre bunun 772 milyar dolara yükseldiğini belirterek, şöyle devam etti:

"Türkiye bir noktandan bir başka noktaya geldi. Merkez Bankası'nda 27,5 milyar dolar rezervi olan bir Türkiye'den, bugün 92,5 milyar dolar rezervi olan bir Türkiye'ye geldik. 35 milyar dolar ihracatı olan bir Türkiye'den 135 milyar dolar ihracatı olan bir Türkiye'ye geldik. Dikkat edin 10 yıl içerisinde biz bunları başardık. Bizden önceki 79 yılla kıyasladığınız zaman aradaki farkı göreceksiniz. Bu paralar milletlimizin hizmetine döndü."

Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan da günün anısına Bozdağ'a, üzerinde Osmanlı Tuğrası bulunan bir tablo hediye etti.

Bozdağ, kutlamalar çerçevesinde Dansın Sultanları Grubu'nun gösterilerini izledikten sonra ilçeden ayrıldı.

Kutlamalara, Bozdağ'ın yanı sıra Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, AK Parti Yozgat milletvekilleri Yusuf Başer ve Ertuğrul Soysal, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği Başkanı Abdulkadir Akgül, Sarıkaya Belediye Başkanı Ali Osman Erbir de katıldı.

Öte yandan, şarkıcı Sibel Can da etkinlikler kapsamında konser verdi.

Muhabir: Özcan Güney - Yunus Taştan / Yücel Velioğlu

Yayıncı: A. Fatih Tekcan - YOZGAT

Kaynak: AA / Yerel

Bekir Bozdağ Akdağmadeni Türkiye Yozgat Yerel Haberler

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title