Haberi Paylaş

AK Parti Burdur Milletvekili Adayı Özçelik Açıklaması

AK Parti Burdur Milletvekili Adayı Özçelik Açıklaması

Yerel Haberler

AK Parti Burdur Milletvekili Adayı Bayram Özçelik, 1 Kasım seçimlerinde tek başına iktidar olmayı hedeflediklerini bildirdi.

AK Parti Burdur Milletvekili Adayı Bayram Özçelik, 1 Kasım seçimlerinde tek başına iktidar olmayı hedeflediklerini bildirdi.

AK Parti Burdur Gençlik Kolları tarafından düzenlenen ve Köprübaşı mevkisinde başlayan "Sen ben yok Türkiye var" yürüyüşü, Burdur Öğretmenevi önünde sona erdi.

Öğretmenevi salonunda düzenlenen programda konuşan Özçelik, Türkiye tarihinin çok önemli ve stratejik bir seçimine doğru gidildiğini söyledi.

Bu seçimlerde Türkiye'de yaşayan tüm vatandaşların çok büyük bir mesuliyetle sandık başına gideceklerini belirten Özçelik, "Vatandaşlara sandıkta kullanacakları oyun ne kadar değerli olduğunu şu 30 günlük seçim propagandasında anlatmaya çalıştık" dedi.

Özçelik seçimlerin "sonuç ve dönüşüm" seçimleri olmak üzere ikiye ayrıldığını bildirdi.

1 Kasım seçimlerinde partilerin ne kadar oy alacağının bir nebze önemli görünse de, Türkiye'nin içinde bulunduğu ortam gereği tam bir dönüşüm ve sıçrama seçimi yaşanacağını anlatan Özçelik, bu sıçramayı yapacak partinin de AK Parti olması için gece gündüz çalıştıklarını kaydetti.

Özçelik, şöyle konuştu:

"Neden AK Parti? Daha 4 ay önce yapılan seçimlerde yüzde 41 oy almış bir parti, ikinci partiye yüzde 16 fark atmış bir parti, ana muhalefet ile üçüncü partinin toplamı yüzde 42, AK Parti'nin tek başına aldığı oy yüzde 41. Dolayısıyla seçimi birincilikle bitirmiş bir parti ve hükümet kurmayı, 276 milletvekili çıkarmayı 18 milletvekiliyle kaybetmiş bir partinin şimdi 1 Kasım seçimlerine giderken büyük bir şans içerisinde olduğunun hepimiz bilincindeyiz. Bu seçimde diğer siyasi partiler sadece alacakları yüzde oranlarına bakacaklar. '7 Haziran'dan biraz daha iyi mi aldık, acaba aşağıya mı düştük' diye onlar sonuçlara bakacaklar. Ama bizim hedefimiz tek başına iktidar olma hedefi."

Kaynak: AA / Yerel

Bayram Özçelik Köprübaşı Ak Parti Türkiye Yerel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title